Україна має намір долучитися до EITI
Це дозволить поліпшити інвестиційний клімат, сприятиме ефективному використанню природних ресурсів, а також забезпечить прозорість транспортування вуглеводнів.
”Ми будемо поступово намагатися імплементувати ті положення, які передбачає ініціатива, адже вони дуже корисні для держави, дуже корисні для бюджету оскільки дозволяють дійсно частково вирішити те питання, яке стоїть перед кожним урядом - це усунення корупції та підвищення транспарентності”, - каже представник Міністерства палива та енергетики Андрій Буквич.
Для реалізації ініціативи Україна має виконати низку вимог, зокрема публічно оголосити про намір приєднання до EITI, продемонструвати готовність співробітництва уряду та видобувної галузі, а також підготувати робочий план з детальним бюджетом та джерелами фінансування.
”Країнам необов’язково повністю фінансувати процес приєднання до ініціативи самостійно. Дуже часто іноземні партнери спільно фінансують реалізацію EITI”, - каже регіональний директор EITI Тім Біттінгер.
Наразі EITI реалізується у трьох десятках країн світу та підтримує покращення в управлінні природними ресурсами шляхом перевірки та повної публікації платежів компаній та урядів від нафти та газу.