Україна має відмовитися від непотрібних законів, — Бендукідзе
Один з авторів та реалізаторів так званого “грузинського дива” Каха Бендукідзе вважає, що Україна після підписання Угоди про асоціацію з ЄС може піти двома шляхами: грецьким та латвійським.
Про це екс-міністр економіки Грузії сказав в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу новин "24".
Коли була криза у 2008-му році у багатьох країнах Європи почалися проблеми, в тому числі у Латвії і Греції. Латиші обрали владу, яка провела дуже багато болючих реформ, скоротила держвитрати на 17%, і в них дуже швидко відновилося економічне зростання і країна просунулася вперед. Грецький уряд (перший, другий, третій, четвертий) казав, що ці реформи неможливо провести, і в них економіка падала-падала-падала – і держвитрати автоматично через це зменшилися на 25%,
- розповів Бендукідзе.
Політик наголосив, що зараз Україні теж потрібно вирішити це питання. Він навів для прикладу цитату китайського філософа Лао-Цзи: “Більше законів – більше безладу – більше бандитів”.
Ми свідомо маємо піти на те, щоб ліквідувати непотрібні закони, щоб скоротити державні витрати, які душать українську економіку. Я вважаю, що це має бути головною темою обговорення,
- зазначив Бендукідзе.
За його словами, є й інших шлях: “Можемо казати: у нас зараз вибори на носі, ми зараз маємо навпаки обіцяти народові побільше, а потім цей народ обдурити”. Однак, він наголосив, що в Україні за останні 10 років “ресурс обіцянок” вичерпаний.
Повне інтерв'ю з Кахою Бендукідзе дивіться на телеканалі новин "24" о 18:30, одразу після Підсумків тижня.
Каха Бендукідзе - російський підприємець і грузинський лібертаріанський політик, один з авторів та реалізаторів так званого “грузинського дива”.
З кінця 1980-х по середину 2004 Каха Бендукідзе займався підприємницькою діяльністю в Росії, зокрема був генеральним директором холдингу “Об'єднані машинобудівні заводи”. У 2004 році він на запрошення президента Грузії Михайла Саакашвілі зайняв пост міністра економіки в грузинському уряді, з 2004 по 2008 рік був державним міністром Грузії з координації економічних реформ, а з 2008 по 2009 рік очолював канцелярію уряду Грузії.