Україна може отримати вигоду від дорожчання харчів у світі

10 січня 2011, 18:49

Подорожчання харчів у світі може бути на руку Україні. Так вважають вітчизняні експерти. Тим більше, що за даними ООН, зупинити зростання вартості харчових продуктів на світових ринках вже не вдасться.

До цього призводять глобальна зміна клімату, яка негативно позначається на аграрному секторі, і одночасне зростання попиту на сільгосппродукцію. Відтак, кажуть фахівці, зараз для нашої держави найголовніше розумно використати свої можливості.

"Україна є аграрною країною. Україна містить у собі значні запаси чорнозему. Україна досить активно присутня на світовому ринку аграрної продукції. І тому за ефективної політики, яка буде здійснюватись в середині країни, ми спроможні отримати позитиви від зростання світових цін на продукти", - каже завідувач відділу Інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

Про хороші світові перспективи України кажуть і у вітчизняному Мінагрополітики. Там запевняють, що за оцінками міжнародних експертів, наша держава поруч з Росією і Казахстаном має найбільший сільськогосподарський потенціал у світі.

"Україна сьогодні номер один у світі, це за оцінками ФАО, яка сьогодні може збільшити обсяги виробництва продовольства вдвічі за короткий проміжок часу за наявності певного обсягу інвестицій", - каже директор департаменту розвитку аграрного ринку Анатолій Розгон.

Звичайно, через високі світові ціни можуть подорожчати харчі й в Україні. За даними Мінагрополітики, останнім часом українці все менше їдять хліба й картоплі, і все більше овочів, фруктів, м`яса та молока. Тож саме ці продукти ризикують найбільше додати у ціні.

"Платоспроможні споживачі будуть переходити від обмежених раціонів харчування на більш збалансовані раціони харчування. Якраз та продукція, яку я назвав, вона буде найбільш затребуваною і попит на неї буде зростати найбільше", - каже президент Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

В Мінагрополітики планують витіснити з українських прилавків імпорт за рахунок вітчизняної продукції і таким чином стабілізувати ціни на популярні продукти. Хочуть запровадити дотації для виробників м`яса і молока, а також створити великі логістичні центри для українських постачальників. Ці оптові ринки мали б забезпечити безперебійне постачання якісної вітчизняної продукції до супермаркетів.