Україна може стати жертвою маніпуляцій молдовського друга Путіна, – експерт

24 вересня 2018, 22:03
Читать новость на русском

Президента Молдови Ігоря Додона знову, вже четвертий раз, відсторонили від посади через те, що двічі не погодив кандидатури міністрів, які запропонував прем'єр. За молдовськими законами, сказати ні президент може лише раз. Далі гаранта карають. Крім того, президент не приховує своєї проросійської позиції.

У Молдові президента Ігора Дідона минулого разу тимчасово відсторонили від роботи, бо відмовився підписати закон про заборону ретрансляції російських телеканалів, які поширюють пропаганду.

Читайте також: Президент Молдови Додон зробив несподівану заяву про діалог з Україною

24 вересня Конституційний суд Молдови вчетверте призупинив повноваження друга Путіна – Ігоря Додона. Сам же Додон ні про що не шкодує. Каже, свій демарш може і повторити.

Я не буду поступатися міністрам. Ось зараз вони хочуть призначити міністрів, які взагалі не розуміють, що там відбувається. Я вважаю, що кожен повинен займатися своєю справою,
– сказав Дідон.

А рік тому Додона не влаштувала кандидатура Євгенія Стурзи на посаду міністра оборони. І він двічі блокував його призначення. А вже на початку 2018 року забракував аж сім кандидатур на міністерські крісла, запропоновані прем’єром. Після того, як Конституційний суд призупинив його повноваження, спікер парламенту затвердив міністрів. Так же буде і цього разу.


Президент Молдови Ігор Дідон

До слова, за прихильне ставлення до Росії Додона теж відсторонювали. Молдовський президент виступає проти заборони російської як другої державної мови. А ще підтримує дислокацію російських миротворців у Придністров’ї, а не введення в регіон місії ООН. Цікаво, що соціаліста Ігоря Додона підтримують 40% молдован. І водночас, кажуть соціологи, більшість громадян виступають за євроінтеграцію Молдови.

Читайте також: Ігор Додон – молдавський президент та виконувач вказівок Кремля

Політичне протистояння в Молдові – є виставою для внутрішнього споживача – запевняє експерт Оазу Нантой. Всю владу в країні контролює олігарх Володимир Плахотнюк. А дії президента і опозиційних йому уряду з парламентом – це лише імітація демократії і спосіб відвернути увагу виборців від реальних проблем, зокрема, надзвичайно великого рівня корупції.

Сам Плахотнюк намагається отримати якомога більше дивідендів і від Москви, і від Брюсселя граючись на протиріччях у стосунках Росії і ЄС. Україна теж може стати жертвою цих маніпуляцій молдовського олігарха,
– заявив Оазу Нантой.

Блокування роботи уряду і парламенту – це шлях до імпічменту Додона – вважають молдовські експерти. А от глава держави не зважає на ці думки і готується до парламентських виборів. Додон навіть планує очолити виборчий список своєї Партії соціалістів. Тож у молдован залишилося менше 6 місяців, аби визначитися з тим, як очистити владу в країні від фейкових політиків олігарха. Парламентські вибори призначені на 24 лютого 2019.

Нагадаємо, що конфлікти між президентом та урядом розпочалися ще у 2016, як тільки Додон вступив на посаду президента. Рада міністрів, як і парламент, у Молдові – проєвропейські, тоді як президент не приховує проросійської позиції.