Україна не дбає про націнтереси при підготовці миротворців
Національні інтереси - найголовніше. Україна, відправляючи миротворців у гарячі точки, забагато думає про власний імідж у світі.
В той час як питання національних інтересів відходить на другий план, вважають експерти.
“Справа в тому, щоб одразу домовлятися про певні преференції. Давайте згадаємо, коли Сполучені Штати там опиняються десь в регіонах африканських? Коли йдеться про алмази, коли йдеться про енергоносії…А от Україна тут озирається на всі боки і дивиться, як подивляться чи американські партнери, як подивиться Європейська спільнота, як подивиться Російська Федерація. Від цього треба відштовхуватися: щоб визначити рівень національних інтересів”, - каже військовий експерт Валентин Бадрак.
В Міноборони своє бачення отримання зиску від миротворчих місій: солдати миру та бізнесмени мають працювати у “гарячих точках” планети разом. Мовляв, це не тільки імідж країни підніме, а й економічну вигоду принесе.
“Цей аспект ще не дуже нами доопрацьований в тому плані, що ми не тільки несемо мир на ту чи іншу землю, а ми якраз повинні ще мати якраз економічний зиск з цього. Але я думаю, що це питання не військове. До нас, людей військових повинні приєднуватися бізнесмени, які повинні також паралельно працювати в цих країнах”, - каже міністр оборони України Михайло Єжель.
На думку міністра, такий підхід покращить матеріальне забезпечення миротворців. Зараз середня зарплата рядового у складі миротворчої місії - близько 800 доларів США. Офіцера - 1300. Юрій Пасічник стояв біля витоків українського миротворства. Ще 1996-го року брав участь у встановленні миру в Боснії та Герцеговині. Каже: гроші звісно, мають значення, однак для справжнього солдата вони не головне.
“Більшість військових, більшість людей, яки брали участь в операціях, хочуть повернутися, бо це справжня робота, яку використовують, це відчуття того, що виконуєш ті завдання, ту роботу, яка потрібна людям”, - каже полковник-миротворець Юрій Пасічник.
На сьогодні українські військові входять до складу 8 миротворчих місій ООН та НАТО у 9 країнах світу.