Україна повинна підтримувати створення виробничої бази для "зеленої" енергетики - ТПП
Держава повинна забезпечити баланс між розвитком відновлюваної енергетики та створенням національного виробництва відповідного обладнання, а також стимулювати зростання попиту на вітчизняну продукцію.
Так вважає голова Комітету підприємців базових галузей промисловості Торгово-промислової палати України (ТПП) Юрій Куренков.
"Завдання держави – зберегти баланс інтересів. Якщо інвестору цікаво тут працювати, отримувати преференції, відповідно держава має створити такі умови, за яких він би купував українське обладнання", – сказав він у вівторок під час "круглого столу" в Києві, присвяченого можливим наслідкам скасування вимоги про використання українського обладнання при будівництві об'єктів "зеленої" енергетики.
Куренков зазначив, що інвестори завжди будуть шукати можливість купити обладнання дешевше, щоб максимально швидко повернути вкладені кошти.
"Це нормальна здорова логіка інвестора. Просто треба поєднати здорову логіку інвестора зі здоровою логікою споживача, і з інтересами держави. Для цього існує багато різних інструментів, вони в світі випробувані, в тому числі і нетарифне регулювання", - зазначив він.
Заступник голови Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Дубовик під час обговорення заявив, що відомство виступає проти скасування вимоги про використання українського обладнання при будівництві електростанцій на відновлюваних джерелах, тому що ця норма дозволяє розвивати виробництво такого обладнання.
"А те, що вже робиться урядом, в тому числі за зверненням до нас європейського співтовариства, – це аналіз кожної галузі на предмет можливості виконання вимоги і його можлива коригування. Я від жодного інвестора не чув, що він не справляється з 30%-ю вимогою щодо локалізації, від жодного", – сказав він.
За словами чиновника, держава зацікавлена як у тих інвесторах, які налагоджують в Україні виробництво обладнання для відновлюваної енергетики, так і в тих, які будують такі електростанції, щоб досягти мети щодо збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі до 11% до 2020 року.
"Найбільш вірна позиція - коли ми не відкидаємо ніяку точку зору, а намагаємося захистити і тих, і інших. Це оптимальне для держави рішення, ми зараз таку політику і проводимо", – підкреслив заступник глави Держенергоефективності.
Як повідомлялося, Єврокомісія зажадала від України скасувати вимогу про використання українського обладнання при будівництві електростанцій на відновлюваних джерелах в рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію.