Україна розширить дослідження Антарктики
Кабмін затвердив відповідну програму на наступні 10 років. Щоправда, скільки грошей держава готова виділити на таку роботу - не уточнюють.
Натомість зазначають - на Південному полюсі Україну цікавить, зокрема, прісна вода, яка становить 80% усіх світових запасів, а також поклади вуглеводнів.
“По запасах нафти і газу Антарктида в півтора рази перевищує Аравійський півострів. Запаси нафти складають більше 100 мільярдів тонн, а запаси газу близько 15 трильйонів кубометрів”, - сказав глава Держкомітету з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.
Щоправда, це лише експертні оцінки. А про видобуток, чи принаймні розробку родовищ, наразі навіть годі мріяти. Адже Україна досі не розібралася з покладами вуглеводнів на власній території. Так, за підрахунками науковців, Україна має такі запаси корисних копалин, які могли б її зробити не лише абсолютно незалежною, але й одним з найбільших експортерів газу й нафти в країни Європи.
Практично невивченим лишається питання шельфу Чорного та Азовського морів. За оцінками спеціалістів, потенційні вуглеводні запаси там становлять - 1,5 млрд. тонн. У газовому еквіваленті це третина усіх енергетичних запасів держави. Наразі шельфовий видобуток не перевищує 3% від розвіданих запасів. Адже Україна не має ані технологій, ані грошей для такої діяльності.