Україна відзначила День української писемності та мови
Мова калинова. Гучними акціями протесту відсвяткували в Києві День української мови та писемності.
Люди вийшли на вулиці, захищаючи статус української мови, як державної.
”Ми сьогодні святкуємо День української мови і водночас висловлюємо свій протест щодо законопроекту про мови, який зараз зареєстрований у Верховній Раді, і продовжуємо вимагати від депутатів зняти його з реєстрації”, - каже учасниця акції протесту Катерина.
”Цей закон антиукраїнський, антидержавний, антиконституційний. Він спрямований на те, щоб відволікти увагу активної частини українського суспільства на питання мови для того, щоб не піднімати питання української влади”, - каже учасник акції протесту Сашко Положинський.
Акція протесту розпочалася театралізованою виставою на Подолі. Далі всі гуртом рушили пішки до Адміністрації Президента.
Люди, які зібралися на Банковій казали, що на ділі хочуть побачити, як президент виконуватиме обіцянку: "українська мова буде консолідуючою силою суспільства, надійно захищеною на благо держави", про що дослівно йдеться у вітанні Януковича з нагоди Дня української писемності та мови.
”А чому зараз українську мову хочуть, щоб вона була недержавною? Або добавити російську? Хіба російської мови мало на російських теренах?”, - каже киянка Любов Іванівна.
Тим часом, об`єднував суспільство написаним українським словом головний освітянин країни Дмитро Табачник. Традиційний диктант з української мови від Національної радіокомпанії писали сьогодні усі охочі.
”Єдине, що я точно не знаю, де ставиться нова буква "Ґ". Ми це не вчили”, - каже міністр освіти та науки України Дмитро Табачник.
Згадав про свято й один з колишніх президентів. Леонід Кучма мислить широко, мовляв, українська мова - головна, але й російська - не іноземна.
”В Україні повинна бути одна державна мова - українська мова. А російській мові треба дати всі преференції, щоб вона працювала вільно”, - каже другий Президент України Леонід Кучма.
До речі, свято української мови й писемності започаткував саме Леонід Данилович, у 1997-м уроці. Дату обрали не випадково - 9 листопада вшановують пам'ять Преподобного Нестора-Літописця.