Україна введе повну блокаду Придністров'я, якщо його анексує Росія, – Чорновіл

9 вересня 2016, 15:38
Читать новость на русском

Президент Росії Володимир Путін заганяє себе в кут тим, що перейшов до дій у питанні приєднання до своєї країни невизнаної республіки Придністров'я. І таку помилку Путін робить уже не вперше.

Таку думку виданню Гордон висловив екс-нардеп, політолог Тарас Чорновіл, коментуючи "указ" президента невизнаної республіки Придністров'я Євгена Шевчука "про реалізацію підсумків республіканського референдуму від 17 вересня 2006 року про визнання незалежності Придністров'я з її подальшим приєднанням до Росії".

Це російська тактика "демонстративного виклику". Тобто, перейти до необоротного. Це абсолютна дурість для будь-якого політика. Путін заганяє себе в глухий кут вже не вперше. Дану ситуацію можна було тримати в підвішеному стані багато років і в Європі на це дивилися б крізь пальці. Хочу нагадати, що в якийсь момент під час атаки Росії в Південній Осетії лобістські групи Кремля домоглися того, що ряд європейських лідерів засуджував за агресії не РФ, а Грузію. Але все обірвалося, коли Москва замість підтримки місцевих сепаратистів вдалася до анексії,
– зазначив Чорновіл.

На його думку, анексія Криму була такою ж помилкою Москви, як і нинішні дії в Придністров'ї.

"Такий же хід подій міг бути перспективним для Росії і з Кримом. Вони могли контролювати його кілька років, граючись в якусь сепаратистську республіку. При цьому РФ могла б визнати незалежність півострова, співпрацювати і захищати його. І світ би міг це проковтнути. Звичайно, були б засудження і обурення, але ніяких наслідків для Москви не виникло б. Ось і тепер РФ перейшла через грань, яка не залишає можливості для повернення. Це те, що зараз відбувається в Придністров'ї", – наголосив Чорновіл.

Читайте також: У Молдові вимагають забрати російські війська з Придністров’я

На його думку, угруповання російських військ у Придністров'ї не зможе створити серйозних проблем для України.

"При цьому формально Москва не втручається на територію країни-члена НАТО. По суті, РФ відчужує територію, яка неформально сприймається, як підконтрольна альянсу. Тому тут потрібно говорити про виклик не Україні, а Заходу. Російське угруповання в Придністров'ї боєздатне проти маленької Молдови, але вона не є проблемою для України. Якщо, звичайно, не буде наступу агресора на Донбасі. Тобто, війська РФ у Придністров'ї – це загроза, небезпека, дестабілізація, але нічого більше", – заявив Чорновіл.

Він акцентував увагу на тому, що в разі анексії Придністров'я Росією Україна введе блокаду цього регіону.

Тим не менш, наслідки будуть і для України. Якщо все ж буде проведена анексія, Росії доведеться будувати там реальний кордон. У цей регіон потрібно буде скеровувати ресурси і додаткові війська. І все це можна реалізувати тільки через територію України, яка поступово фактично блокує ці території. У Києва будуть якісь партнерські зобов'язання і будь-який доступ закриється. Україна введе повну блокаду Придністров'я в разі його анексії Росією. Це може стати причиною нової ескалації протистояння Києва і Москви,
– резюмував Чорновіл.