Українець, який допоміг Apple прийти до успіху

19 квітня 2016, 12:00
Читать новость на русском

Він став одним із перших творців персональних комп'ютерів і засновником однієї з найуспішніших компаній світу. Стів Возняк – людина, без якої Apple не мав би шансів на успіх.

Інженерний хист проявився ще змалку. Вочевидь свою роль відіграли батьківські гени: тато теж був інженером, він після Другої світової війни переїхав до Штатів з Буковини. Від мами-німкені Стів перейняв любов до порядку й перфекціонізм. Незабаром ці риси стали йому в нагоді.

Розчарувавшись у класичній університетській освіті, Стів уже після першого курсу бере "академку" і влаштовується у фірму Hewlett-Packard. Тут йому довірили розробляти калькулятори. Усе б нічого, але на 80 інженерів був всього-на-всього один комп'ютер, і до нього постійно стояла черга. Саме тоді й визріла ідея персонального комп'ютера.

Залишалось знайти однодумця. Ним і стане Стів Джобс.

Спочатку в кімнаті Джобса, потім у його гаражі хлопці розробляли модель комп'ютера , якому не потрібно було проводити надскладні обрахунки, натомість достатньо було виконувати запити простих користувачів. Apple 1 вражав своєю компактністю, Apple 2 став ще меншим. Успіх був феноменальним, а двоє самоучок за декілька років стали мільйонерами.

До речі, саме Возняк написав більшість програмного забезпечення, розробив мову Кельвін і був куратором наукових проектів. А от стосунки з Джобсом були непростими. Останній часто підвищував голос на співробітників, а то й взагалі зривався на них.

Після авіакатастрофи, в якій Возняк чудом залишився живим, він починає поступово відходити від компанії Apple. Відкриває власні фірми, займається благодійністю і навіть знаходить час для телевізійних шоу. У проекті "Танці з зірками" його партнеркою стала Каріна Смірнофф, професійна танцюристка родом із Харкова.

До речі, сам Возняк якось зізнався: "Я деякою мірою бажав би бути українцем. З усіх європейців вони здаються найбільш подібними до американців".

Більше про гордість України шукайте тут.