Україні потрібно більш тісно співпрацювати з Норвегією, – експерт
Скандинавія для української влади і політиків значною мірою залишається Terra incognita. Але це не дуже правильно – адже нам треба переймати різноманітний досвід Скандинавії, в тому числі роботи в складних політичних і економічних умовах.
Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи результати першого офіційного візиту президента Петра Порошенка до Норвегії.
За його словами, треба усвідомлювати, що країни Скандинавії на сьогоднішній момент – це не лише країни з потужним громадянським суспільством, але й великим фінансовим ресурсом.
Країни Балтії сьогодні є об’єктом економічної і фінансової експансії з боку скандинавських держав. Думаю, що Україна дуже зацікавлена в тому, щоб до нас також заходили скандинавські підприємства, банки, а з ними – і високі стандарти життя в цих країнах,
– переконаний експерт.
Політолог також нагадав, що норвезька компанія Statoil є одним із постачальників природного газу в Україну. За його словами, Норвегія може суттєво допомогти розвитку аграрного сектора України.
При цьому Євген Магда вважає, що Україна цілком може розраховувати на підтримку Норвегії в питаннях протистояння російській агресії.
На політичну підтримку з боку Норвегії в питанні протистояння російській агресії Україна може цілком розраховувати. Норвегія має кордон із Росією і, відповідно, проблеми з нелегальними мігрантами. До речі, в Норвегії був достатньо популярним серіал "Окуповані" про можливий сценарій гібридної війни,
– наголошує Євген Магда.
Водночас, на думку експерта, наслідки візиту проявляться не дуже швидко. Але вони будуть помітними і вплинуть на розвиток нашої держави.
Читайте також: Україна-Норвегія: з чим поїхав і що привіз Порошенко з країни вікінгів
"В контексті невизначеності майбутнього Євросоюзу Україні треба наводити мости з різними європейськими регіонами. Достатньо часто звучать припущення, що ЄС трансформується в конфедерацію регіонів: Скандинавія, Балтія, Південна, Західна, Центральна Європа. Нам треба, в тому числі, робити сильний акцент на економічній дипломатії у взаємостосунках з країнами ЄС", – підкреслив Євген Магда.
Нагадаємо, 18 жовтня відбувся офіційний візит Петра Порошенка до Норвегії. В результаті візиту Україна і Норвегія підписали декларацію про партнерство, в якій, серед іншого, засуджена окупація Криму і агресія на Донбасі.