Українська кіберполіція затримала в Полтаві хакера, який діяв на міжнародному рівні

11 лютого 2017, 10:59
Читать новость на русском

Два місяці тому генеральний прокурор Юрій Луценко відзвітував перед журналістами про викриття українською кіберполіцією хакерської міжнародної мережі, де активну участь брали українці. Злочинне угрупування діяло 7 років.

За його учасниками ганялися спецслужби 30 країн, і зрештою 2 осіб правоохоронці затримали в Україні.

На брифінгу з нагоди гучного викриття силовики зазначили: докази проти ймовірних злочинців збирали довго і ретельно, однак вже на етапі досудового слідства виявилося, що фактів їх вини може і не бути.

30 листопада в Полтаві правоохоронці штурмують квартиру ймовірного кіберзлочинця. Той відстрілюється, але зрештою здається. Наступного дня керівництво поліції разом з генпрокурором рапортують – з європейськими колегами викрили небезпечну міжнародну хакерську мережу "Евеланш". Комп'ютерні шахраї заволоділи сумою в 100 мільйонів євро.

Читайте також: Цілу групу хакерів знешкодила СБУ на Харківщині

Особливий акцент Вадим Троян робить на новому відділені по боротьбі з кіберзлочинністю.

Полтавцем, який стріляв у працівників поліції, виявився Генадій Капканов. Другий затриманий в Україні – програміст однієї зі столичних компаній, Антон Тімохін.

Запити на затримання обох фігурантів прийшли від німецьких правоохоронців. Та Капканова полтавський суд арештувати відмовився і той зник. А ось перед судом, який мав обрати запобіжний захід Тімохіну, недвозначну заяву зробив генпрокурор Юрій Луценко.

В цивілізованій країні подібну заяву можуть трактувати як тиск на суд. Тімохіна спочатку закрили в СІЗО до 6 січня, згодом продовжили арешт до 6 березня. Та адвокати затриманого заявили, що доказів причетності їх підзахисного до хакерської мережі в української поліції немає.

Антона затримали тільки тому, що його нікнейм – вигадане ім'я, під яким зареєстрована електрона скринька в інтернеті, співпав з нікнеймом реального злочинця.

За словами захисту: інших даних про те, що злочинець "Гровер" – це саме Антон Тімохін. сторона обвинувачення не надає. З пресою прокурори теж спілкуються неохоче.

Щоб дізнатися більше, дивіться відеосюжет.