Українська влада хотіла отримати від Google дані про користувачів
Джерело:
Українська Правда. ЖиттяЗа словами голови ради директорів компанії Google Еріка Шмідта, представники української влади намагалися отримати від Google інформацію про користувачів, але компанія їм відмовила.
Про це він розповів під час зустрічі з учасниками Draper Hills Summer Fellowship, написав у своєму Facebook журналіст "Української правди" Сергій Лещенко.
На питання про те, чи може накопичена інформація про користувачів бути використана проти самих цих людей, Шмідт відповів:
"Google зберігає інформацію про ваш пошук від 12 до 18 місяців після того, як ви його зробили. Він не зберігає інформацію 5 років. Google має дуже суворі правила щодо доступу до цієї інформації, вони дуже чутливі щодо персональної інформації. Якщо уряд хоче отримати цю інформацію, це дуже непросто зробити – і це можливо лише через проходження передбачених законом формальностей".
Він зазначив, що влада України намагалася отримати в Google інформацію про користувачів.
"У Google є сейлзофіс в Україні, і представники влади приходили до нас, аби ми надали інформацію про користувачів, але сейлзофіс сказав, що вони цим не займаються", - сказав Шмідт.
Голова ради директорів Google рекомендував усім користувачам Gmail мати дворівневу веріфікацію доступу до пошти, "аби бути впевненим, що між вами і вашою скринькою немає когось ще".
Шмідт також сказав, що Google "не є нейтральним, ми віримо в силу індивідууму, в прозорість і демократію".
"Коли ми працювали в Китаї, до нас постійно дзвонили люди із влади і вимагали зняти інформацію – переважно ту, яка компрометувала Комуністичну партію. Ми вели ці багатогодинні переговори, і зрештою Google переїхав з Китаю в Гонконг", - сказав він.
Зараз Google недоступний для користувачів у Китаї, як і Facebook, Youtube та Twitter.