"Батальйон Монако": ДБР направило документи на екстрадицію одного з олігархів
Джерело:
Державне бюро розслідуваньДержавне бюро розслідувань підтвердило місце знаходження одного з олігархів із так званого "Батальйону Монако". Він також є підозрюваним у кримінальному провадженні щодо незаконної розтрати коштів.
Наразі правоохоронці вживають заходи щодо затримання олігарха та його екстрадиції до України. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.
До теми "Батальйон Монако": ДБР розслідує перетин кордону понад 80 особами
Як ДБР розслідує справу "Батальйону Монако"
У відомстві зазначили, що документи, які наблизять зустріч олігарха зі слідчими, вже направлені у відповідні країни Євросоюзу.
По іншій персоні "Батальйону Монако" ДБР розслідує кримінальне провадження щодо ухилення від сплати податків групою компаній, що належить олігарху.
Так, під прикриттям податківців група компаній маніпулювала з фінансовою звітністю, проводила фіктивні господарські операції для зменшення сум, які необхідно було сплачувати до бюджету.
Також виявилось, що ці компанії після анексії Криму продовжували здійснювати господарську діяльність на півострові.
Накладено арешт на майно "бійця батальйону Монако", який відпочиває на лазурному узбережжі, поки його компанії фактично обкрадають українців,
– зазначили у ДБР.
Що відомо про "Батальйон Монако"
Деякі українські олігархи з початку війни поїхали милуватися Середземномор'ям. На цю тему журналісти зняли документальний фільм під назвою "Батальйон Монако".
Фільм зняли у Монако. Персонажами стали Костянтин Жеваго, брати Ігор та Григорій Суркіси, забудовник із Дніпра Вадим Єрмолаєв, його колега та депутат Київради Вадим Столар та інші.
Яхта Костянтина Жеваго, яка називається "Z" за першою літерою його прізвища, відкрито кидає якір на рейді Монако, хоча її власника розшукує Інтерпол.
2019 року проти Жеваго відкрили кримінальне провадження про можливу причетність до розкрадання 2,5 мільярда гривень. Потім його оголосили у міжнародний розшук. 2021 року Інтерпол оголосив олігарха у розшук у справі з розтрати 113 мільйонів доларів.
Братів Суркісів побачили в елітному готелі, де вони регулярно знімали апартаменти й у попередні роки. Також вони є постійними клієнтами казино "Монте-Карло". Через місяць після початку війни, 23 березня, Державне бюро розслідувань повідомило, що Суркіси виїхали з України з великою сумою готівки.
Зверніть увагу! Інформацію про батальйон "Монако" першою поширила "Українська правда". Згодом юристам Григорія Суркіса вдалося довести, що його у вказаний період у Монако не було. Натомість він, за словами адвокатів, сумлінно відвідував засідання Верховної Раді. У підсумку УП визнала свою помилку та оновила публікацію.Також за декілька днів до повномасштабного вторгнення за кордон втік народний депутат від забороненої ОПЗЖ Ігор Абрамович. Ймовірно, чоловік відпочиває зі своєю мамою. Вони проживають в маєтку, який зареєстрований на російського банкіра Бориса Давидярова.