Українські фестивалі працюють на виживання
Вітчизняна фестивальна індустрія переживає не найкращі часи. Через брак грошей і локацій одні заходи зникають, інші набувають нових рис.
Несподіванкою стала комерціалізація "Країни мрій" - за вхід на фест проситимуть 30 гривень, за місце у партері - 100. Організатори кажуть - немає грошей.
"Але я спостерігаю за іншими фестивалями у світі і вони існують за рахунок квитків. І потрібно просто привчити, українців, киян сплачувати за ті події, які вони бачать. У нас є така звичка, нажаль не дуже гарна, це безкоштовні концерти, безкінцеві", - каже ініціатор фестивалю "Країна мрій", музикант Олег Скрипка.
За словами Олега Скрипки, фестиваль не помирає - навпаки - розширюється. Окрім традиційного співочого поля, окремі його події відбуватимуться у Мамаєвій слободі. А "ГОГОЛЬFESTу" в Україні просто не вистачає локацій.
"Мистецький Арсенал" поставив нас перед фактом, що починається ремонт. Начебто з першого липня. Ось і все. Ну і тому що ремонт, і діалогу, аби призупинити ремонт, ніякого немає. Відповідно, розсипати фестиваль по усьому місту, це було б руйнування самої ідеології фестивалю", - каже президент та засновник "ГОГОЛЬFEST" Владислав Троїцький.
Відтак масштабно "ГОГОЛЬFEST" відкриється на Майдані Незалежності - 4 вересня слідом - відбудеться кілька перфомансів на кіностудії імені Довженко. Для решти подій - ще навіть не знайшли локацій. Тож митці уже поглядають на закордон.
"Наступного року, це буде Париж. Взагалі у нас буде двомісячна поїздка, такий тур по Франції, Бельгії, Голландії. Наступний рік буде такий великий "ГОГОЛЬFEST" у Польщі, Угорщині. І не знаю, наскільки нашій "неньки Україні" потрібні такого рівня проекти", - каже президент та засновник "ГОГОЛЬFEST" Владислав Троїцький.
Вже 2 роки триває "мовчання" міжнародного фестивалю "Таврійські ігри". Причиною, як кажуть організатори, є не стільки бюджет, скільки криза жанру.
"До того ж, ви знає, що "Таврійські ігри" - фестиваль живого виконання. Якщо в ефірі ніби нові імена є, але це штучні, телевізійні проекти, вони не здатні, більшість не здатні виступити живцем, виступити на відкритому майданчику, перед такою аудиторією", - каже директор компанії "Таврійські ігри" Сергій Ковальчук.
Утім у компанії сподіваються у 2012 році відновити премію в галузі музики та масових видовищ "Золота жар-птиця". Що ж стосується міжнародного рок-фестивалю "Чайка", то його перенесли орієнтовно на серпень-вересень цього року, утім жодних точних дат і досі немає.