Українські інженери вивели європейську ракету на орбіту, китайці обманули металошукач

4 грудня 2015, 22:39
Читать новость на русском

Європейське космічне агентство запустило на орбіту ракету Vega з українським двигуном, Китайські вчені придумали, як приховати магнітні об'єкти від металошукача.

Європейська ракета з українським двигуном

Український двигун успішно вивів у космос чергову ракету. Ракета-носій Vega, що стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані, доправила на навколоземну орбіту зонд Lisa Pathfinder. Мета місії Європейського космічного агентства — перевірити загальну теорію відносності Ейнштейна.

За майже чотири роки це вже шостий запуск ракети Vega. Двигун для верхньої — четвертої — ступені виготовив дніпропетровський завод "Південмаш".

Китайські вчені навчилися обманювати металошукач

Група вчених із Чжецзянського університету розробила технологію, яка допомагає приховати об'єкти від зовнішнього магнітного поля. Секрет її дії у двох прокладках з протилежними магнітними властивостями: з одного боку феромагнетик зосереджує в собі лінії напруженості поля, з іншого - надпровідник, навпаки, виштовхує їх.

При цьому об'єкт, розміщений наверху, залишається непоміченим для металодетектора. Недолік технології в тому, що температура прокладок має бути такою ж, як рідкого азоту.

Із телефоном можна прийняти ванну

Японська компанія Kyocera випустила смартфон, який можна мити з милом. Апарат не лише водостійкий — він не боїться мийних засобів. А ще його корпус не вразливий до подряпин та здатний "самозцілюватися". 5-дюймовий сенсорний HD-екран однаково добре працює в намоченому стані.

Під кришкою у смартфона 2 гігабайти "оперативки" та 16 гігабайтів вбудованої пам'яті. Для любителів фото — 13-мегапіксельна основна та 2-мегапіксельна селфі-камера. У Японії вартість новинки — трохи менше півтисячі доларів США в еквіваленті.

Дивіться також: Український сервіс допомагає американцям купувати житло, астронавти підіймуть келихи в космосі