Українські медики закликають матусь щеплювати дітей

30 листопада 2011, 08:40
Читать новость на русском

Імунологи обіцяють ретельніше стежити за тим, як маленький організм адаптується після процедури.

Всі порушення в стані здоров'я малюків лікарі фіксуватимуть та аналізуватимуть.

“Будемо слідкувати за всіма змінами, які в період після імунізації виникли. І аналізуючи їх, будемо бачити, чи є якісь підвищені ризики у дітей є. Будемо це додавати в свої протипокази, тоді і самі спокійніше вакцинуватимемо”, - каже головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "Дитяча імунологія" Людмила Чернишова.

Перелік протипоказань для щеплень - медики збільшать. Аби унеможливити трагічні випадки. Вакцини, що мають побічні дії - викидатимуть на смітник. Використовуватимуть лише надсучасні.

“Чим вигідні поділкомпонентні вакцини, тому, що вам не треба окремо робити поліомієліт, вірусний гепатит. Робимо все за один раз. Профілактуємо зразу від шести захворювань”, - каже імунолог Святошинського району м.Києва Наталія Іонцой.

Втім, молоду матусю Олену заяви про якість сучасних вакцин - не надихають. Медикам жінка - не вірить. Вакцинацію півторарічного сина - відклала на кілька років.

“Дуже багато побічних ефектів. Я працюю з дітьми в яких ДЦП, інваліди. Дуже різні діагнози, і є такі, які стали інвалідами внаслідок вакцинації”, - каже мама Олена.

Аліна, навпаки - всі щеплення своєму 8-місячному сину робить за календарем, затвердженим МОЗ. Головний аргумент за вакцинацію - дитина буде захищена від смертельно-небезпечних хвороб.

“Зробили, все нормально. Щоби було все нормально, потрібно за дитиною дивитися, температуру поміряти, лікар повинен добре оглянути”, - каже мама Аліна.

Гепатит, дифтерія, поліомієліт, кір та краснуха - зокрема цих небезпечних хвороб можна уникнути завдяки вакцинації. За даними медиків, незначна реакція на вакцину може з’явитися у перші три дні у 80-90% дітей. Кількість сильних реакцій на щеплення не перевищує 1% - запевняють лікарі. У МОЗі не підтверджують жодного смертельного випадку дитини після щеплень - й запевняють, малюки померли від смертельно-небезпечних хвороб й вакцина тут ні до чого.

Нагадаємо, днями Комісія Мінохорони здоров'я не знайшла зв'язку між щепленням і смертю 2-річного Данила в Одесі. Йому ввели вакцину від дифтерії, кашлюку та правця. А вже за добу дитина померла. Висновки фахівців свідчать - причина смерті у менінгококовій інфекції, яка викликала гостру ниркову недостатність.