Українські музейники повертають вкрадений експонат Ермітажу

23 листопада 2010, 19:39

Чаша для фруктів XIX століття їде додому - до пітерського Ермітажу. Посудина зі скла та "накладного срібла" зникла з колекції музею ще у 2005 році.

За рік її знайшли українські правоохоронні органи, та лише нині повертають знахідку: слідчі дії та експертизи зайняли чимало часу, - пояснюють. А от, хто викрав культурну цінність - за 4 роки так і не з`ясували.

“Якби знати усі ці подробиці, от, напевно, колега скаже, що вона знайдена у 2-3-х осіб - так, вона знайдена у 3-х осіб на території України, точних обставин крадіжки з Державного Ермітажу поки не встановлено”, - каже Віктор Петраков (Управління збереження культурних цінностей РФ).

Скільки коштує музейний раритет невідомо. Представники Держаного Ермітажу наголошують на цінності всієї колекції, яку неможливо уявити без певного елементу.

“Для музею цінність будь-якого експонату в тому, що цей експонат знаходиться в колекції музею. І тому, вилучення будь-якого предмету з колекції - вже само по собі для музею втрата, тому що порушенні відповідні колекції”, - зазначив перший заступник директора Державного Ермітажу Григорій Вілінбахов.

Гості з Росії нагадали, що після 40-річного утримання вони повернули українській стороні два християнські надгробки. Мовляв, античні артефакти не були викрадені, їх просто забули повернути.

“Вони не були викрадені, це предмети, які перебували у РФ. Вони були вивезені на тимчасову експозицію, а повернулись через 40 років”, - сказав голова держконтролю за переміщенням культурних цінностей Юрій Савчук.

До слова, російська сторона приїхала за вазою не з порожніми руками. До України вони привезли дві офіцерські червоні зірки, які, нібито, належать українцю з Вінницької області.