Українські політики виконують роботу Путіна замість нього, — The Washington Times
Політична система України розвалюється, оскільки корупційні сили досі мають занадто значний вплив у високих кабінетах, а реформатори, які прийшли в уряд, змушені йти у відставку.
Про це у своїй статті на сторінках The Washington Times пише американський журналіст Тодд Вуд.
"Москва робить все, щоб дестабілізувати Київ після Майдану, в спробі перешкодити Україні розвиватися в політичному і економічному плані і змусити її заплатити непомірну ціну за її бажання. Москва змусила своїх провокаторів на території України активізуватися і чинити тиск на уряд, а російські ЗМІ представили внутрішньополітичну боротьбу в Україні як зіткнення між нацистами і корумпованими чиновниками, які ніколи не звертали уваги на потреби українського народу", — зазначає журналіст.
За його словами, Захід, в тому числі МВФ, намагається допомогти Україні, "надаючи багатомільярдні кредити і навіть нелетальну зброю, яку використовують на Донбасі".
Здебільшого, за винятком втрати Кримського півострова, анексованого Росією в 2014 році, Україна наполегливо йшла до своєї мрії і давала відсіч російському ведмедю. Україна досягла прогресу в деяких сферах, провівши реформи органів правопорядку та створивши нові антикорупційні інстанції. Проте, цей прогрес виявився занадто повільним і незначним,
— додав Вуд.
За його словами, політична система України розвалюється, "оскільки корупційні сили досі мають занадто значний вплив на важелі політичної влади", а налаштовані на реформи політики подають у відставку, оскільки старі брудні схеми заробляння грошей досі функціонують. Навіть МВФ втрачає терпіння, а його глава Крістін Лагард заявляє, що не бачить можливості продовжувати надавати фінансову допомогу Україні, якщо та не досягне значних успіхів в боротьбі з корупцією.
"Прем'єр-міністр країни Арсеній Яценюк, який пережив вотум недовіри і проігнорував заклик президента Петра Порошенка піти у відставку, зараз зайнятий спробами залучити нові фракції в свою коаліцію і уникнути дострокових виборів. Тим часом, українська валюта знецінюється, а інфляція росте, ставлячи під загрозу можливість відновлення економіки після її різкого скорочення в 2015 році", — пише американський журналіст.
На думку Вуда, найбільше від цієї ситуації виграє російський президент Володимир Путін.
Йому (Путіну — "24") більше не доведеться накликати на себе критику Заходу і миритися з новими санкціями, чинячи тиск на українську владу і провокуючи напруженість на сході країни. Однак він, найімовірніше, продовжить підтримувати конфлікт в Донбасі,
— підкреслив Вуд.
Читайте також: США оголосили свою позицію щодо розвалу коаліції в Україні