Українські спортсмени платять росіянам за тренувальні бази

19 листопада 2014, 23:42
Читать новость на русском

Війна війною, а тренування за розкладом. Тим паче, коли йдеться про спорт. У цьому впевнені українські біатлоністки, які вчора повернулись з тренувального збору в російській Тюмені. Там спортсменки готувались до старту біатлонного сезону Кубка світу. В той час, коли українці відмовляються від товарів агресора, наші спортсмени платять гроші за оренду бази цьому ж агресору.

18 листопада українська біатлонна збірна повернулася в Україну з посмішками на обличчях. Їх не хвилювало, що за проживання та заняття на російській тренувальній базі українська сторона заплатила кошти, а база платить податки в Російський бюджет. Частина з цих коштів, звісно, піде на військові видатки. Саме з цього військового бюджету виділяються кошти і на зброю, якою потім убивають українських солдатів на Донбасі, і на техніку, яка постійно потрапляє на окуповану частину України. Втім, героїні російських сайтів - українські біатлоністки - сестри Валентина та Віта Семеренки - цим не переймаються. Вони запевняють - війна в українському Донбасі, їх, на відміну від більшості українського народу - не стосується, для них головне добре потренуватися.

Сестра Валентини - Віта - з українською пресою, на відміну від російської взагалі спілкуватися не хотіла, для закінчення розмови вона використала типову російську лайку.

Організовував збір української збірної в російській Тюмені президент федерації біатлону України Володимир Бринзак. Він заявляє, що причина тренувань у Росії - відсутність снігу у Європі, а збір у Північній Америці він вважає занадто дорогим.

У лютому, під час революції гідності, українська збірна з біатлону змагалася на зимовій Олімпіаді у російському Сочі. Спортсмени не припинили свої виступи навіть коли на майдані розстрілювали людей. Утім, той турнір був офіційними і на відміну від теперішньої ситуації, тоді вибору, де виступати в українців не було. У лютому в Росії у складі нашої команди виступали Андрій Деризимля та Олена Підгрушна. Остання вже завершила кар'єру, Андрій поки що вагається. Підгрушна нині працює заступником міністра спорту, а от Деризимля створив центр допомоги АТО і тепер збирає й возить допомогу для українських солдатів. Підгрушна своїх екс-колег, які поїхали на збір у Росію - цілковито захищає, Дериземля воліє вибір федерації не судити.

Відзначимо, що прикладів, коли збірні тих чи інших країн ігнорували спортивні змагання в державах-агресорах дуже багато. Наприклад, представники майже 50 країн не приїхали на Олімпіаду 1980-го року в Москві через вторгнення радянських військ в Афганістан. Зараз у світі шириться рух за позбавлення Росії права приймати чемпіонат світу з футболу 2018 року через агресію цієї держави до України. Тим часом українська збірна приїздить у Росію зовсім не з примусу, а просто, щоб потренуватися.