Українських програмістів хочуть переорієнтувати на внутрішній ринок
Джерело:
Комерсант-УкраїнаУкраїнські розробники програмного забезпечення (ПЗ) можуть отримати пріоритетне право продавати свою продукцію державним установам.
Такі норми записані в проекті закону, який зареєструвала група депутатів на чолі з Євгеном Царьковим (КПУ).
Згідно з документом (копія є в розпорядженні "Комерсанту"), при проведенні закупівель ПЗ за державні кошти держоргани, держпідприємства і навчальні заклади повинні в першу чергу обирати продукти вітчизняних розробників або програми з відкритим кодом і тільки в разі їх відсутності закуповувати іноземне програмне забезпечення.
Законопроект повинен переорієнтувати українських програмістів на внутрішній ринок, вважає депутат Царьков. "Розробкою програмного забезпечення в країні займається 2700 підприємств. Річний обсяг ринку - близько 10,2 мільярда гривень, з яких 9,3 мільярди йде на експорт. А ми потім ці програми закуповуємо в іноземних компаніях", - обурюється він.
Зараз українських програм на ринку небагато, визнає депутат, вважаючи, що, якщо стимулювати попит на них з боку держави, їх кількість збільшиться.
До того ж норма про пріоритетне використання ПЗ з відкритим кодом повинна заощадити бюджетні кошти. "Припустимо, українських аналогів Windows знайти не можна. Але ж можна використовувати різні операційні системи на основі Linux - їх впровадження дешевше", - пояснює пан Царьков.
Однак така законодавча ініціатива викликає невдоволення у гравців ринку. У "Майкрософт Україна", зокрема, вважають прийняття законопроекту неприпустимим. "Він створює нерівні конкурентні умови на ринку, порушуючи європейські та світові норми технологічного нейтралітету під час державних закупівель", - говорить генеральний директор "Майкрософт Україна" Дмитро Шимків.