Український ГМК інвестує додатковий прибуток в модернізацію та розвиток виробництва
Джерело:
МінпромВисокі ціни на залізну руду та металургійну продукцію цього року дозволили українським підприємствам ГМК інвестувати в модернізацію та розвиток виробництва.
Компанія "Метінвест" розпочала будівництво нового цеху холодної прокатки на Маріупольському меткомбінаті ім. Ілліча вартістю 1 млрд доларів. Він дозволить компанії досягти світового рівня якості продукції на всіх етапах виробництва – від напівфабрикатів до прокату з покриттям.
Також на ММК ім. Ілліча будується очисне встановлення на четвертій доменній печі, яка дозволить якісно знизити рівень забруднюючих викидів. Вартість даного проєкту складає 27 млн доларів.
На Північному гірничо-збагачувальному комбінаті "Метінвесту" днями було введено в експлуатацію другий пусковий комплекс циклічно-потокової технології (ЦПТ). Його будівництво обійшлося компанії в 200 млн доларів.
За словами гендиректора ПівнГЗК Андрія Скачкова, введення в експлуатацію ЦПТ у Першотравневому кар'єрі дасть можливість у довгостроковій перспективі стабільно видобувати руду у проєктних показниках – 23 млн тонн на рік.
У 2021 році у Маріуполі розпочалося будівництво першого недержавного гірничо-металургійного університету "Метінвест Політехніка", який прийме перших студентів уже невдовзі - у вересні 2022 року.
Найбільший в Україні металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" також реконструює агломераційний цех №2 та конвертери з будівництвом нових газоочисток загальною вартістю 280 млн доларів.
Гірничодобувна компанія Ferrexpo спільно з Vodafone Україна розпочала інвестиційний проєкт з будівництва "Розумного кар'єру". На підприємстві запустили найбільший млин для подрібнення залізняку в Україні. Вперше в Україні виробнича лінія такого типу та потужності запускалася та налаштовувалась за допомогою дистанційного управління.
Важливим є той факт, що українські компанії планують збільшити розмір інвестицій наступного року. Окрім цього, в майбутньому українським підприємством доведеться забезпечити відповідність викидів виробництва новим кліматичним викликам. Тож багатомільярдних інвестицій вимагатимуть запровадження НДТМ (найкращих доступних технологій та методів управління),