Український депутат відмовився очолити ПАРЄ

28 квітня 2017, 20:40
Читать новость на русском

ПАРЄ більшістю голосів таки висловило недовіру Педро Аграмунту. Йому заборонили будь-яку діяльність від імені Бюро асамблеї. Місце президента міг зайняти український депутат Георгій Логвинський. Проте, він зняв свою кандидатуру.

20 березня Аграмунт, низка депутатів ПАРЄ та російської Держдуми прилетіли у Дамаск. Там зустрілися з сирійським президентом Башаром Асадом, якого підтримує Кремль і гостро критикують на Заході. Парламентську асамблею такий крок президента шокував. Тож відразу кілька делегацій заявили про необхідність відставки керівника ПАРЄ. Сьогодні, 28 квітня, у Бюро асамблеї підтвердили своє рішення. Сам Аграмунт на засідання навіть не з'явився.

Президент вирішив не відвідувати сьогодні засідання Бюро і не надав листа щодо відставки. Як наслідок, і в контексті регламенту, який не дозволяє звільнити президента, Бюро вважало за необхідне піти на цей крок,
– повідомив старший віце-президент асамблеї Роджер Гейл.

Відставку Аграмунта, фактично, ініціювала українська делегація. Більше того, коли посада президента ПАРЄ звільниться, усі шанси зайняти її мав віце-президент ПАРЄ – українець Георгій Логвинський. Проте напередодні він вирішив зняти свою кандидатуру і віддати свій голос представнику найбільшої фракції Європейської народної партії Акселю Фішеру. Він, мовляв, має більше важелів, щоб захищати Україну.

Читайте також: У проросійського президента ПАРЄ забрали повноваження, але не відкликали з посади: деталі

Президент ПАРЄ вже встиг відреагувати на рішення в Асамблеї. На своє виправдання Педро Аграмунт пояснив, що поїхав у Сирію як іспанський сенатор, а частина парламентаріїв неправильно зрозуміли його дії. Водночас, коли тиск ПАРЄ на нього зріс, Аграмунт таки вибачився за свою поїздку.

Цього тижня ми стали свідками абсолютно нечуваного випадку в історії Парламентської Асамблеї Ради Європи. Я закликаю вас відновити шлях консенсусу для досягнення наших основоположних цілей і працювати для того, щоб ця ситуація не повторилась,
– заявив президент ПАРЄ.

Педро Аграмунт відмовився подавати у відставку, а процедури відкликання президента у ПАРЄ немає. Тож в Асамблеї вже готові розробити нові правила підзвітності. Йдеться, зокрема, про процедуру імпічменту для тих, хто обіймає виборчі посади. У будь-якому випадку, своє рішення щодо президента у ПАРЄ вже прийняли.

Читайте також: Доповідач по українському питанню також потрапив у "сирійський скандал" з Аграмунтом