Українській економіці потрібні “довгі” гроші
Без них не буде стабільності та розвитку на ринку, переконані фахівці. Одним з джерел таких ресурсів можуть стати кошти самих громадян - у вигляді вкладів у інститути спільного інвестування та недержавні пенсійні фонди.
Інтернет-трейдинг, який розкручується останнім часом, на жаль, працює на короткострокових вкладах, зауважують у ПФТС.
“Інтернет-трейдинг зі своїми копійками як прибіг, так і втік. Він - чистий спекулянт, він, звичайно, важливий для ринку, тому що дає ліквідність, але він не дає грошей і він не дає “довгих” грошей і не дає стабільності”, - каже член Ради директорів ПФТС Ігор Селецький.
У державній комісії з цінних паперів та фондового ринку зауважують, що сьогодні учасникам ринку, в першу чергу, слід дбати про інтереси інвестора, а не про своє власне збагачення.
“Повинен бути захищений цей маленький інвестор, якщо його обурять, якщо він перетвориться з спекулянта в інвестора і розчарується, якщо той, хто вклав в інвестфонди і компанії, він отримає негативний ефект. Він просто наступного разу не вкладе і ще десятьом замовить на майбутнє, щоб не вкладали”, - сказав член ДКЦПФР Сергій Бірюк.
Для різних інвесторів компанії управління активами пропонують різні фонди. Для тих, хто готовий ризикнути грошима заради великого прибутку - закриті корпоративні інвестфонди, які інвестують в акції. Для тих, хто не готовий до такого ризику - диверсифіковані фонди, які вкладають кошти у консервативні інструменти - депозити та облігації.