"Українську" частину "антибандерівського" закону можуть змінити, – МЗС Польщі

15 лютого 2018, 06:24
Читать новость на русском

Побоювання українців щодо закону про Інститут національної пам'яті РП може взяти до уваги Конституційний суд Польщі.

Про це розповів глава Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, повідомляє "Укрінформ".

Він зазначив, що зважаючи на протести українців, Конституційний суд може врахувати сумніви української сторони й уточнити деякі питання, аби розвіяти побоювання.

Читайте також: Правда і кривда "антибандерівського" закону: навіщо Польщі "історична війна" з Україною та як її зупинити

Міністр наголосив, що у стратегічних питаннях Польща знаходить порозуміння з Україною. Зокрема, Варшава поважає територіальну цілісність свого сусіда, підтримує Київ у конфлікті з Росією і європейських амбіціях, проте історичні питання "усе ж залишаються на порядку денному".

На думку Чапутовича, Польща повинна вимагати визнання від України історичної правди, але "необхідним є час, щоб українське суспільство сприйняло цю правду".

Нагадаємо, Верховна Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі так званим "антибандерівским" законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради.

Що таке "антибандерівський" закон? Закон про Інститут національної пам'яті (в народі "антибандерівський закон") – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув'язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.