Українці підтримують заборону георгіївської стрічки і не чули про "Безсмертний полк": опитування
Громадян України розпитали про ставлення до обох дат – Дня пам'яті та примирення 8 травня і Дня перемоги над нацизмом 9 травня. Понад 40% українців виступили за заборону георгіївської стрічки, проти такого кроку – лише 29% опитаних. Також близько 40% респондентів не чули, що таке акція "Безсмертний полк".
Такі результати опитування проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Респонденти давали відповіді на питання з 22 по 29 квітня.
До теми Депутат з ОПЗЖ публічно вибачився за скандальний білборд із гітлерівцями
Ставлення до заборони публічного використання георгіївської стрічки:
- 43% опитаних – підтримують рішення,
- 29% – проти,
- 16% – байдуже до цього,
- 13% – не визначились з відповіддю.
За заборону стрічки більшість жителів Західної та Центральної України. Підтримує це рішення здебільшого електорат усіх партій, окрім "Опозиційної платформи – За життя".
Ставлення до акції "Безсмертний Полк"
- 40% – не чули про неї,
- 27% – знають і підтримують,
- 11% – знають і не підтримують.
Найбільшу підтримку зафіксували на Півдні та Сході України.
Що відомо про опитування?
Проведене в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитаний 2021 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.ОПЗЖ влаштувала "Безсмертний полк" у Раді
Зазначимо, що 29 квітня під час засідання Верховної Ради нардепи від ОПЗЖ влаштували акцію "Безсмертний полк". Вони вийшли до трибуни з портретами ветеранів та вигукували радянські гасла. Мовляв, "в Україні демонтують пам'ятники справжнім героям, а вулицями крокують прихильники СС-дивізій".
Важливо! Ще у 2015 році парламент України ухвалив пакет законів про декомунізацію. По всій території України забороняється виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного режиму. За це передбачена кримінальна відповідальність.