Українці не надто радіють підвищенню мінімальних зарплат
Лише кожен четвертий вважає, що збільшення "мінімалки" до 3200 гривень піде на користь країні.
Як йдеться у статті Наталії Лебідь "Мінімальні зарплати у 3200. Радіти чи хвилюватися?", формально підвищення мінімальних зарплат до 3200 гривень ще не сталося. Це відбудеться тоді, коли Верховна Рада остаточно прийме бюджет 2017 року. Однак 6 грудня законодавці зробили перший крок в цьому напрямі – 227-ма голосами "за" вони ухвалили закон №5130, котрий регулює та легалізує правовідносини у сфері зайнятості. Як прокоментував подію міністр соціальної політики Андрій Рева, "цей законопроект дає можливість збільшити мінімальну заробітну плату, підвищити соціальні стандарти. Законопроект створює умови для підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень".
За даними соціологів Центра Разумкова, українці сприйняли цю новину не без застережень.
Неоднозначними є очікування у суспільстві впливу підвищення мінімальної зарплати на економічну ситуацію в країні. Майже однакові (без статистично значущої відмінності) частки респондентів вважають, що такий крок вплине на економічну ситуацію в країні позитивно (25,2%), негативно (26,8%) або не вплине взагалі (26,4%). Майже стільки ж опитаних (21,5%) вагалися з відповіддю,
– підкреслили у Центрі.
У статті також говориться про те, що підвищення мінімальної зарплати вдвічі несе певні ризики, котрі полягають, наприклад, у ймовірному зростанні інфляції. Інфляція – це підвищення загального рівня цін на товари та послуги. Таке підвищення може навіть не бути обґрунтованим економічно, але проявитися як наслідок паніки та "перестраховування".
Наприклад, деякі київські "маршрутники" вже зараз збільшили на гривню. А після вступу в дію законодавчої новелли про новий розмір мінімальної зарплати обіцяють "накрутити" тарифи до 7-8 гривень за поїздку, мотивуючи такий крок потребую сплачувати робітникам нову мінімальну зарплату.
"Тому не буде надто сміливим припущення щодо того, що ціни на товари та послуги все таки зростатимуть. Відтак й буцімто "покращена" купівельна спроможність українців опиниться під великим питанням. "Галопуватиме" й інфляція. За даними Держстату, в жовтні 2016 року вона вже зросла на 2,8%. Надалі очікується, що інфляція триматиметься на рівні 10% й протягом більшої частини 2017 року, сповільнившись тільки під кінець наступного року до 8%. "Підняття "мінімалки", ймовірно, лише створить додатковий інфляційний тиск", – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Скільки мільярдів гривень заклав уряд на підняття "мінімалки"