Українці з'ясують причини відмови в'їзду до Німеччини
Вітчизняне МЗС обурене діями Німеччини щодо сімох українців, яких не впустили до країни через візи, видані польським посольством.
Оксана Наумчик 10 березня їхала до Польщі у справах, мала спортивну візу. Заодно, каже, вирішила і Дрезден подивитися. Утім, її документ не сподобався німецьким правоохоронцям, його анулювали.
За 2 дні українців доправили до Києва. Своє невдоволення з цього приводу висловили у вітчизняному МЗС. Мовляв, шенгенські візи дають право на пересування у 26-ти країнах.
Якщо ця віза видана на 6 місяців, на рік людина може скористатися цією можливістю і відвідати будь-яку країну шенгенської зони, в т.ч. з туристичною метою. Їм висувають звинувачення в тому, що вони якось не так поводяться, або не можуть підтвердити мету своєї поїздки. До громадян України не повинно бути такого упередженого ставлення!"- каже речник МЗС України Олександр Дікусаров.
У львівській турфірмі, яка оформляла путівки українцям, спілкуватися з телеканалом відмовились і надали письмову відповідь. У листі запевняють: проблеми виникли у тих туристів, які відкривали мультивізи у польському посольстві самостійно.
"Якщо ця фірма відкривала їм візи і казала, що ви можете поїхати з полькою візою до Німеччини, то мабуть це дійсно не зовсім добросовісна фірма,тут можна багато казати, хто там винен, чи туристична компанія, чи людина, яку не пропустили, але ми з вами розуміємо те, що то був не турист, то був заробітчанин, який їхав у Німеччину заробляти кошти", - каже голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха.
Найбільшу кількість шенгенських віз українці отримують від Польщі, приблизно 370 тисяч у рік. У прикордонній службі Польщі запевняють: легальні багаторазові бізнес-візи дають право на туристичні візити до інших країн Шенгену. В Інституті Євроатлантичного співробітництва припускають, що туристи були недостатньо проінформовані про свої права.
"Коли людина оформлює візу на підставі своїх намірів займатися бізнесом, але з першим же візитом їде, як турист, причому в складі тургрупи, це формально може слугувати підставою для недопуску на територію. І туристична компанія мала пояснити, консульство мало пояснити, прикордонник, який пускав їх на територію Польщі, мав пояснити", - стверджує науковий директор Інститут Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.
Сьогодні українці повернулися додому, заплативши штраф розміром 68 євро. Отримати коментар від німецького консульства поки не вдалося. В МЗС чекають від офіційного Берліну пояснення причини, з якої українцям анулювали візи та заборонили в’їзд на термін від 6-ти місяців до 3-х років.