Українці з'ясують причини відмови в'їзду до Німеччини

16 березня 2012, 23:55
Читать новость на русском

Вітчизняне МЗС обурене діями Німеччини щодо сімох українців, яких не впустили до країни через візи, видані польським посольством.

Оксана Наумчик 10 березня їхала до Польщі у справах, мала спортивну візу. Заодно, каже, вирішила і Дрезден подивитися. Утім, її документ не сподобався німецьким правоохоронцям, його анулювали.

За 2 дні українців доправили до Києва. Своє невдоволення з цього приводу висловили у вітчизняному МЗС. Мовляв, шенгенські візи дають право на пересування у 26-ти країнах.

Якщо ця віза видана на 6 місяців, на рік людина може скористатися цією можливістю і відвідати будь-яку країну шенгенської зони, в т.ч. з туристичною метою. Їм висувають звинувачення в тому, що вони якось не так поводяться, або не можуть підтвердити мету своєї поїздки. До громадян України не повинно бути такого упередженого ставлення!"- каже речник МЗС України Олександр Дікусаров.

У львівській турфірмі, яка оформляла путівки українцям, спілкуватися з телеканалом відмовились і надали письмову відповідь. У листі запевняють: проблеми виникли у тих туристів, які відкривали мультивізи у польському посольстві самостійно.

"Якщо ця фірма відкривала їм візи і казала, що ви можете поїхати з полькою візою до Німеччини, то мабуть це дійсно не зовсім добросовісна фірма,тут можна багато казати, хто там винен, чи туристична компанія, чи людина, яку не пропустили, але ми з вами розуміємо те, що то був не турист, то був заробітчанин, який їхав у Німеччину заробляти кошти", - каже голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха.

Найбільшу кількість шенгенських віз українці отримують від Польщі, приблизно 370 тисяч у рік. У прикордонній службі Польщі запевняють: легальні багаторазові бізнес-візи дають право на туристичні візити до інших країн Шенгену. В Інституті Євроатлантичного співробітництва припускають, що туристи були недостатньо проінформовані про свої права.

"Коли людина оформлює візу на підставі своїх намірів займатися бізнесом, але з першим же візитом їде, як турист, причому в складі тургрупи, це формально може слугувати підставою для недопуску на територію. І туристична компанія мала пояснити, консульство мало пояснити, прикордонник, який пускав їх на територію Польщі, мав пояснити", - стверджує науковий директор Інститут Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

Сьогодні українці повернулися додому, заплативши штраф розміром 68 євро. Отримати коментар від німецького консульства поки не вдалося. В МЗС чекають від офіційного Берліну пояснення причини, з якої українцям анулювали візи та заборонили в’їзд на термін від 6-ти місяців до 3-х років.