Українцям пояснили, як їх дурять щодо вугілля з зони АТО
В методології Нацкомісії, що регулює сферу енергетики і компослуг (НКРЕКП) не існує інших формул обчислення ціни вугілля, аніж затвердженої у 2016 році формули "Роттердам+".
Про це заявив колишній член НКРЕКП Андрій Герус, повідомляє "Еспресо".
В квітні 2016 року Нацкомісія в сфері енергетики, яка призначається президентом і керівником якої є Вовк, ввела формулу "Роттердам+". І це обґрунтували тим, що так ви платите за незалежність від зони АТО. Ми всі заплатили за цю незалежність від зони АТО, додатково давши 10 млрд грн. Ми заплатили, а тепер виявилось, що ніякої незалежності немає,
– заявив Герус.
Він уточнив, що відбувся суд, який був ініційований з метою скасування формули "Роттердам+".
Навіть у судовому рішенні є, що НКРЕКП стверджує, що вугілля з зони АТО недоступне і вугілля імпортується з Південної Африки,
– розповів Герус.
Він наголосив, що українці фактично оплатили "незалежність від вугілля з зони АТО, але ті гроші хтось поклав собі у кишеню і незалежності ми не отримали".
Читайте також: Вугільна альтернатива: кому вигідно купувати паливо в окупантів
Колишній член НКРЕКП вважає, що таким чином влада "обманює споживачів, обманює українців".
"У НКРЕКП є методологія, як встановлювати оптову ціну електроенергії. Вона прийнята 3 березня 2016 року №289. В цій методології зазначено, що ціна рахується за формулою "Роттердам + доставка + перевалка". Іншої методології не існує в природі. Тому, звичайно, все рахується по цій формулі", – заявив Герус.
Він називає дії влади, яка заперечує використання "Роттердам+", "дешевими маніпуляціями".
До слова, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вугілля з окупованих територій Донбасу потрібне Україні, оскільки припинення його постачання може призвести до проблем з електроенергією на вільних територіях країни.