Укрексімбанк співпрацює з сумнівною юрфірмою та витрачає мільйони на скасування рішення судів
Укрексімбанк сплачує десятки мільйонів гривень маловідомому адвокатському об'єднанню, яке не має навіть власного вебсайту, а статутний капітал якого становить 2 тисячі гривень.
Про це нашій редакції стало відомо з договору про надання послуг між Адвокатським об'єднанням A.D.HOC та АТ "Укрексімбанк".
За умовами договору, юркомпанія має повернути у власність банку майно збанкрутілого ПрАТ "Бліц-Інформ". Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень. Наразі справа про законність аукціону, на якому було придбано майно банкрута ПрАТ "Бліц-Інформ", розглядається у Верховному Суді. Влітку цього року Північний апеляційний господарський суд підтвердив законність рішення суду першої інстанції̈ щодо придбання ТОВ "Палп Мілл Прінт" на відкритому публічному аукціоні майна банкрута.
Відповідно до умов договору, АТ "Укрексімбанк" має сплатити Адвокатському об'єднанню A.D.HOC до 11 760 000 грн у разі задоволення або часткового задоволення касаційної скарги фінустанови та скасування рішень судів попередніх інстанцій щодо правомірності аукціону. До 3 920 000 грн отримає A.D.HOC у разі визнання результатів аукціону недійсними судом першої інстанції ( у разі часткового задоволення касаційної скарги Верховним Судом), "залучення погодженого з Банком Ліквідатора у справу про банкрутство" Укрексімбанк оцінює у 392 000 грн.
Максимальна сума, яку згідно з договором може заробити юркомпанія – 42 336 000 грн. Зазначимо, що відповідно до матеріалів, які містяться в Єдиному реєстрі судових рішень АТ "Укрексімбанк" отримав 50 млн в результаті реалізації майна банкрута ПрАТ "Бліц-Інформ" на аукціоні.
Відповідно до інформації, що міститься на офіційному вебсайті державного АТ "Укрексімбанк", вимоги фінустанови щодо взаємодії (співпраці) з юридичними компаніями серед іншого – це:
- Наявність ЮК, її керівників, партнерів у топ-10 у рейтингах, преміях (до уваги береться інформація за останні 3 (три) роки з Legal 500, Chambers, Who's Who Legal, видавництва "Юридична практика" та "Юридичної Газети") у галузях (практиках): банківське та фінансове право, комерційне та корпоративне право, ринки капіталу, кримінальне право, антимонопольне право, трудове та імміграційне право, податкове право.
- Наявність бездоганної ділової репутації ЮК та її співробітників (підтверджується, зокрема, відсутністю упродовж трьох останніх років інформації про порушення ними законодавства, а також про підготовку ними документів, що не відповідають вимогам законодавства, відсутність інформації про проведення відносно них слідчих дій по кримінальних провадженнях, про вчинення корупційних правопорушень, про спори із замовниками послуг, працівниками ЮК, іншої негативної інформації).
Невідповідність ЮК хоча б одній умові, зазначеній у Вимогах, може бути підставою для відмови щодо взаємодії (співпраці) Банку з ЮК.
Адвокатське об'єднання A.D.HOC, з яким АТ "Укрексімбанк" уклав договір, не відповідає вищезазначеним вимогам. Зокрема, ми не знайшли ні офіційного сайту юркомпанії, ні згадок компанії у міжнародних та національних рейтингах. Відповідно до даних YouControl статутний капітал юркомпанії становить 2 000 грн.
Керуючий партнер Денис Шкіптан фігурував в розслідуванні порталу "Наші Гроші". Так, за даними розслідування Шкіптан брав участь у торгах в системі "Прозорро. Продажі" у якості покупця. При цьому аукціон з продажу права вимоги на кредит, де заставою були чотири Мерседеси, три Тойоти Камрі і один Лексус, він розіграв з власною фірмою "Правовест". В ході аукціону Шкіптан і його фірма не зробили жодного кроку щодо підвищення ціни, і зрештою право вимоги на вісім автомобілів було розіграно за 524 тис. грн.
Таким чином, невідомо, у який саме спосіб Адвокатське об'єднання A.D.HOC, могло виграти тендер на юридичний супровід державного банку.
Журналістські запити нашої редакції будуть направлені усім сторонам цієї історії.