Унікальне місто, яке приваблює туристів тим, що повільно йде під воду

16 грудня 2015, 20:16
Читать новость на русском

Щороку Венецію відвідує 10 мільйонів туристів. Населення славнозвісного міста у тридцять разів менше – там проживає трохи більше двохсот п'ятдесяти тисяч італійців.

За кількістю жителів місто не більше, ніж український Івано-Франківськ. За розмахом розваг Венеція доволі скромна – замість запальних вечірок тут тихі ресторанчики, старовинні будівлі та чудернацькі мости.

Увагу всього світу привертають Венеційські карнавал, фестиваль та бієнале. Але ці події далеко не головна приманка для туристів. Головне те, що Венеція тоне. І це красиве самознищення щороку приваблює величезні натовпи мандрівників. Вони ж титулували Венецію найромантичнішим містом світу.

Венеція – це 170 островів, приблизно 400 мостів та півтори сотні каналів. Історичних пам’яток тут стільки, що все старе місто до єдиної цеглини внесене до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Обов'язково туристи відвідують в собор Святого Марка, будинки на однойменній площі чи міст Ріалто. Прогулянка Венецією унікальна ще й тим, що похлюпування води немов заколисує місто, і робить його спокійним. Аби уникнути натовпів туристів, Венецію варто відвідувати у будні.

Читайте також: Що варто знати про Батумі перш, ніж їхати у подорож

Роль головної вулиці у Венеції виконує Гранд-канал. Він граційно простягається містом на чотири кілометри. Вапоретто – це такий собі венеційський варіант автобуса. Катери довезуть вас у будь-яку частину міста. Фактично ваплретто – це ще й непогана альтернатива відомим романтичним, однак доволі дорогим гондолам.

За найпесимістичнішими прогнозами, Венеція повністю піде під воду у 2100 році. Втім, влада Італії всіляко гальмує цей процес. Згідно з останньою програмою, у водах біля міста встановлять шлюзи, які блокуватимуть доступ морської води до Венеції. Це має продовжити життя міста. Місцевим жителям до боротьби з водою не звикати.

Місто настільки часто затоплює, що тут не виходять з дому без гумових чобіт. Але, здається, що людей це мало турбує. За тисячу років існування там навчилися жити зі стихією у злагоді.