Уряд хоче, щоб пожежники могли самі штрафувати за спалювання сухої трави
Кабінет Міністрів пропонує наділити пожежників правом накладати штрафи за спалювання сухої трави. Також у планах ввести адміністративну відповідальність за використання повітряних куль і "китайських ліхтариків" в населених пунктах.
Уряд під час засідання 3 листопада запропонував внести зміни до Кодексу "Про адміністративні правопорушення" у частині встановлення відповідальності за порушення у сфері пожежної безпеки.
Читайте також Хвороби, знищення екосистеми та вбивство тварин: яку шкоду несе спалювання трави
Пожежники можуть штрафувати за спалювання трави
Кабмін пропонує надати пожежникам повноваження самим складати адміністративні протоколи за спалювання сухої рослинності.
Також уряд хоче ввести адміністративну відповідальність за використання будь-яких пристроїв, підйом яких на висоту здійснюється за допомогою відкритого вогню, окрім повітряних суден. Це стосується територій поблизу лісів, луків, пасовищ, торфовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також біля об'єктів підвищеної небезпеки, заповідників та в межах населених пунктів.
Розмір штрафів мають намір встановити на рівні від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 4 590 – 15 300 гривень. Для компаній штрафи будуть більшими: від 630 до 1 800 неоподатковуваних мінімумів – від 10 710 до 30 600 гривень.
Закон про посилення захисту лісів і запобігання пожежам: що відомо
У березні 2021 року Володимир Зеленський підписав закон про посилення захисту лісів і запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду.
У документі йдеться про заборону випалювання з порушенням установленого порядку сухої рослинності у прибережних смугах уздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах, у середовищі розмноження та на шляхах міграції тварин. За порушення передбачена адміністративна відповідальність.