Уряд офіційно ввів візовий режим для російських громадян з 1 липня
Джерело:
телеграм Дениса ШмигаляУкраїна остаточно розриває зв'язки з Росією. З 1 липня уряд офіційно запровадив візовий режим для російських громадян.
Як пояснив український прем'єр Денис Шмигаль, Україна пішла на цей крок задля протидії безпрецедентним загрозам національній безпеці, суверенітету й територіальній цілісності нашої держави.
Важливо Шольц відповів, коли з Росії можуть зняти санкції через війну в Україні
"Уряд на виконання доручення президента України щойно ухвалив рішення про припинення дії угоди з Росією про безвізовий режим", – підкреслив Шмигаль.
Він пояснив, що тепер росіяни не зможуть потрапити в Україну без отримання візи. Рішення набуває чинності з 1 липня цього року.
Цікаво! Запровадити візовий режим запропонували у петиції на сайті президента. Володимир Зеленський цю пропозицію підтримав.Що цьому передувало
11 лютого, тобто ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, на сайті президента з'явилася петиція "Створити візовий режим для громадян Російської Федерації". Вона набрала 26 742 голоси, а відтак її розглянув, а згодом і підтримав Володимир Зеленський, який доручив Кабміну розробити відповідну постанову.
На тлі повномасштабної російської агресії порушене питання є важливим і нагальним, відтак необхідність посилення режиму контролю за в'їздом громадян Росії на територію України підтримую,
– повідомив президент України.
Після початку збройної агресії на Сході України та анексії Криму у 2014 році питання візового режиму з Росією порушувалося неодноразово, проте так і не доводилося до логічного завершення. Лише у 2015 році скасували можливість в'їзду росіян в Україну по внутрішніх паспортах, а українці взагалі могли в'їжджати до Росії по внутрішньому паспорту ще до 1 березня 2020 року.
Україна рухається у бік ЄС
Водночас Україна продовжує наближуватись до можливості стати кандидатом у члени ЄС. Принаймні 17 червня Єврокомісія офіційно рекомендувала надати такий статус нашій державі. Урсула фон дер Ляєн наголосила, що це, звісно, за умови, що в країні буде проведено низку важливих реформ.
Вона підкреслила, що Україна вже імплементувала понад половину правил, норм і стандартів Європи. Якщо бути точнішими, то мовиться про 70%. Проте нас очікує ще чимало роботи, зокрема мовиться про досягнення верховенства права, боротьбу з олігархами та корупцією.
Зеленський відреагував на рішення Єврокомісії про надання Україні статусу кандидата на члени в ЄС: дивіться відео