Уряд не бачить підстав для квотування експорту зерна
Уряд не бачить підстав для квотування експорту зерна, переконує профільний віце-прем’єр Віктор Слаута.
“У нас навіть не така ситуація, як у деяких сусідів, де трішечки за аномальних умов кліматичних є моменти, а в нас - 42-43 мільйони тонн валове виробництво зерна. Україна буде з хлібом, буде з фуражним зерном, бо ще кукурудза росте - і збереже свій експортний потенціал”, - каже віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута.
Продати планують до 16,5 млн. тонн зерна, кажуть в уряді. Нагадаємо, проти квотування експорту зернових виступають самі виробники. Кажуть, у разі такого підходу, втратять чималі гроші, адже надлишок зерна спричинить обвал цін на внутрішньому ринку.
“Ціна відразу знизиться - на ті продукти, на які є обмеження, наскільки я думаю, до рівня тих цін, які пропонує АФ для закупівлі в резервний фонд”, - вважає генеральний директор агрохолдингу Олександр Лавриненко.
Нагадаємо, Україна квотувала експорт зернових з липня 2006 до червня 2007 років. Тоді вивезення зерна обмежили до мільйона тонн через загрозу внутрішній продовольчій безпеці внаслідок низького врожаю та активного продажу збіжжя за кордон. У поточному році аграрії планують зібрати до 43 мільйонів тонн збіжжя, відтак переконують, що загрози дефіциту зерна в Україні немає.