Уряд обіцяє українцям найнижчі податки в Європі
У допрацьованому проекті Податкового кодексу, зі слів прем’єр-міністра Миколи Азарова, скасовуються малоефективні побори та значно спрощується їх адміністрування.
Запроваджується нульова ставка на прибуток для малого бізнесу на 5 років, для готельної та легкої промисловості - на 10. Разом з тим в Україну заборонять ввозити “секонд-хенд”. Це, за словами посадовця, разом із звільненням від податку на прибуток коштів, направлених на модернізацію підприємств й нові технології, дасть змогу поставити на ноги вітчизняних виробників.
Повернули до кодексу й норму про податок на нерухомість. Неоподаткований мінімум - 40 метрів квадратних на душу, чи помешкання площею менше 100 квадратних метрів у місті та 200 - у селі, не оподатковуватимуться. У випадку ж її перевищення плата стягуватиметься по 10 гривень за кожен зайвий квадрат.
“Ми подивимося, чи не буде обтяжлива ця норма. Якщо не буде - можливо і збільшимо трошки. Зробимо її трошки м’якшою. Але ясно, що ця норма в найближчому майбутньому не буде розповсюджуватися на людей, які живуть в стандартних квартирах”, - каже прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Документом також передбачено 5% оподаткування прибутку з депозитів, якщо сума вкладу перевищує 200 тисяч гривень. Серед нововведень Податкового кодексу - скасування ринкового збору, податків на рекламу та щорічного податку на транспорт.
“Тобто платить той, хто їздить. В вартість бензину вже закладений акциз, якого повинно вистарчити на утримання доріг та будування нових. Підвищення та зниження цін на бензин, це більш ситуація зовнішніх ринків”, - каже віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков.
Крім того, Податковий кодекс гарантуватиме автоматичне повернення ПДВ. Якщо ж виникне затримка, то з 1 січня наступного року, держава сплачуватиме штраф у розмірі 120% облікової ставки НБУ. Звільняються від податку на додану вартість операції з металом, зерновими, технічними культурами і лісом. До цих ініціатив опозиція ставиться скептично. Мовляв, замість податкової реформи у кодексі присутня чергова спроба “підлаштувати чинну систему під потреби влади”.
”Відсутні і податкові канікули, відсутні якісь реальні пільги для малого і середнього бізнесу. В той же час він просто підкоректований. Деякі одіозні позиції, як то обшуки без попереджень - зняті. Але ж це не вирішує питання”, - каже член опозиційного уряду Олександр Турчинов.
Дати “путівку в життя” Податковому кодексу повинна Верховна Рада. Опозиціонери сподіваються, що матимуть змогу внести правки у документ під час його розгляду на сесії. Адже поки що повного варіанту нового Податкового кодексу для ознайомлення взяти ніде. Навіть під час презентації у Кабміні журналістам роздали лише кількасторінкову презентацію з картинками.