Уряд затвердив проект Податкового кодексу, який потім доопрацює
Кабінет міністрів в цілому затвердив проект Податкового кодексу, але доопрацювання документу ще триватиме.
Планується, що нібито вдосконалений варіант вже наступного тижня подадуть на розгляд Верховної Ради. Урядовці навіть позачергово зібралися, аби ухвалити остаточний варіант кодексу, покликали і парламентарів. Але ті тексту так і не побачили.
"Я не можу зрозуміти, що може сказати опозиція, якщо вона не бачила проекту документу? Я можу попросити тільки, щоб мені дали проект і після цього говорити слово від опозиції. Ніякого документу, на підставі якого можна вести дискусію, не емоційну, а професійну на сьогодні ми не маємо", - каже голова Комітету ВР з промислової політики та підприємництва Наталя Королевська.
Проекту Податкового кодексу, як цілісного документу, не існує в природі, - стверджують опозиціонери. До варіанту, узгодженого Робочою групою вносилися правки, але ніхто не знає, які саме і чи враховані вони в новій редакції. Водночас, урядовці переконують - кодекс є і він, загалом, гарний.
"Вже наступного року податок на прибуток зменшиться одразу на 6% - з 25 до 19, а в 2016 році ставка податку на прибуток становитиме 16%. Щойно утворені підприємства і підприємства з обігом до 3 мільйонів гривень оподатковуються з нульовою ставкою", - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.
"На десять років буде звільнено від оподаткування податком на прибуток підприємства, які працюють в галузях легкої промисловості, готельних послуг, судно- та літакобудування", - каже міністр фінансів України Федір Ярошенко.
У відповідь на усну розповідь про позитивні перетворення у податковій сфері опозиція додає свою "ложку дьогтю".
"Неприпустимо нульову процентну ставку податку на прибуток давати щойно створеним підприємствам, тому що це буде повна дискримінація бізнесу, неприпустимий такий галузевий лобізм - з кожним новим заслуховуванням з'являються нові галузі. Таке враження, що десь йдуть торги, яку галузь ще включити в пільгове оподаткування, тому що немає критеріїв, по яких надають такі пільги", - каже голова Комітету ВР з промислової політики та підприємництва Наталя Королевська.
Нагадаємо, 7 вересня Верховна Рада скасувала своє рішення про ухвалення в першому читанні проекту Податкового кодексу. Депутати доручили урядовцям невідкладно подати до парламенту новий проект, аби вже на його базі зверстати бюджет наступного року.