Усе, що потрібно знати виборцям про парламентські вибори 2012 року
Джерело:
comments.ua10 пунктів, які повинен знати кожен українець, який прийшов голосувати.
1. Виборчі дільниці на всій території країни відкриваються 28 жовтня о 8:00, а закриваються о 20:00.
2. Кожен виборець на виборчій дільниці отримає два бюлетені. У першому - політичні партії не в алфавітному порядку, а в порядку, раніше визначеному жеребкуванням. У другому в алфавітному порядку зазначено прізвище, ім’я, по батькові кандидатів, які балотуються у цьому виборчому окрузі.
3. У Всеукраїнському багатомандатному окрузі балотується 22 політичні партії. Прохідний бар’єр для політичних партій становить 5 відсотків.
4. На одномандатних мажоритарних округах балотується майже 3 тисячі осіб. Кандидати балотуються як від політичних партій, так і як самовисуванці. З біографіями кандидатів, їхніми передвиборними програмами та деклараціями про доходи виборці можуть ознайомитися на відповідній сторінці нашого сайту.
5. 225 мажоритарних округів розділили таким чином: АР Крим - 10 округів, Вінницька область - 8, Волинська - 5, Дніпропетровська - 17, Донецька - 21, Житомирська - 6, Закарпатська - 6, Запорізька - 9, Івано-Франківська - 7, Київська - 9, Кіровоградська - 5, Луганська - 11, Львівська - 12, Миколаївська - 6, Одеська - 11, Полтавська - 8, Рівненська - 5, Сумська - 6, Тернопільська - 5, Харківська - 14, Херсонська - 5, Хмельницька - 7, Черкаська - 7, Чернівецька - 4, Чернігівська - 6, Київ - 13, Севастополь - 2 округи.
6. Бюлетені на виборчій дільниці можна отримати, пред’явивши документ, що підтверджує особу та громадянство України.
7. Згідно зі статтею 8 закону про вибори народних депутатів кожен виборець має голосувати особисто.
8. Крім членів комісії на виборчій дільниці можуть перебувати спостерігачі. Це можуть бути офіційні представники від партій, від кандидата у депутати, а також від громадських організацій.
9. Кожен громадянин, який вважає, що його права були порушені під час голосування, може поскаржитися у виборчком, у ЦВК або суд.
10. У майбутньому складі Верховної Ради України за результатами виборів працюватимуть 225 народних депутатів, обраних за списками партій, що подолали 5-відсотковий прохідний бар’єр, і 225 депутатів, які перемогли на мажоритарних округах.