Ужгород першим в Україні відмовився від центрального опалення

14 жовтня 2011, 09:30
Читать новость на русском

95% ужгородців відмовились від централізованої системи опалення. Більшість встановили у домівках газові котли. Таке задоволення обходиться домовласнику в середньому у 2 тисячі доларів.

Як альтернатива - електричне опалення. Воно трохи дешевше - 500 доларів. Мешканцям, які не в силі оплатити навіть цю суму, електрообігрівачі встановлять міським коштом.

“Встановили наприклад на протязі 3 місяців біля 600 автономних опалень в квартирах тих, хто не може встановити. Є ще черга. Вона з’являється щодня, тому що люди не реагували в літній період. Але ми з цього положення вийдемо”, - каже міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов.

Здебільшого електрообігрівачі встановлюють пенсіонерам. Пані Валентина живе сама, пенсію отримує мінімальну. Показує старий обігрівач. Вдома ще донедавна ходила у теплих "валянках". Цієї зими, сподівається пенсіонерка, нарешті зігріється.

“Проводку привезли, калорифери, разом швидко встановили і стало дуже добре. І зараз, завдяки цим людям і не тільки я, маємо надію на те, що зимою нам буде якось тепло”, - каже пенсіонерка Валентина Калиновська.

Відмовились від централізованого опалення і бюджетні установи. Всі медзаклади Ужгорода вже мають власні модульні котельні. Тепер їх встановлюють у закладах освіти і культури. Ось така міні-котельня коштує приблизно 400 тисяч гривень і обслуговує 2 дитячі садки. Вкладені кошти вона окупила за місяць. Таких в Ужгороді буде 15.

“Очевидно, що в нашому місті склалась така ситуація, що тримати і експлуатувати великі районні котельні є недоцільно і злочинно, оскільки йде величезний переросход газу для опалення споживачів, які залишились на таких котельнях. В результаті цих дій очікується економія газу в місті біля 5 мільйонів кубів в рік”, - каже директор комунального підприємства "Ужгород" Юрій Фогель.

Схему теплопостачання Ужгорода затвердили у 1987 році. Кожні 5 років її б мали переглядати. Потужності та навантаження в місті щороку збільшується. Чи витримає Ужгород експеримент - покаже зима.