В Індонезії процвітає чорний ринок затонулих артефактів

3 квітня 2012, 08:56
Читать новость на русском

Територіальні води Індонезії - це ціле кладовище затонулих кораблів. Втім влада країни ніяк не може вирішити, якому саме відомству доручити пошук скарбів, що опинились на дні.

Отож цим нелегально займаються місцеві рибалки. Знайдені артефакти вони збувають на чорному ринку, причому часто - за безцінь.

“Вже більш як два роки усі державні програми з пошуку скарбів лишаються замороженими. Фірми, які працюють легально також не мають права на підводні розкопки. Відповідно усе дістається дилерам з чорного ринку. Ми не просто втрачаємо гроші, ми втрачаємо культурну спадщину”, - каже археолог Фред Добберфул.

Через Індонезію пролягали основні торгові маршрути з Азії в Європу та на Близький Схід. Вантаж затонулих кораблів дуже багато коштує і є історично цінним, адже більшість суден пішли на дно ще в XVII сторіччі.

Наразі індонезійцям вдалося знайти майже 500 кораблів, але, як кажуть археологи, їх може бути ще як мінімум удвічі більше. Вони вимагають, аби влада нарешті визначилася з власними шукачами і не залишала усе для злодіїв і мародерів.