В Інституті ім. Амосова провели надскладну операцію на серці
Перемога серцевої хірургії. В Україні зробили першу вдалу операцію новонародженій дитині з рідкісною вадою серця.
Що дитя не житиме молодій мамі сказали на шістнадцятому тижні вагітності.
"Софійці Борух з Вінниччини виповнився місяць і шість днів. Вона є живим втіленням дива, яке стало можливим завдяки українським хірургам", - каже журналіст Тетяна Селезньова.
11 днів від народження було дівчинці, коли її прооперували в Інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова. Маленька народилася з важкою хворобою - синдромом гіпоплазії лівих відділів серця. Тобто, пояснюють лікарі, фактично з половиною серця. Аби успішно виконати надскладне оперативне втручання українським хірургам знадобилося 20 років.
"В світі, взагалі, ця операція розроблена ще у 81-му році її почали застосовувати і на сьогоднішній день навіть в США таких операцій виконується більше, ніж 2 тисячі. Вона хірургічно дуже складна операція, але ще найбільш складне анестезіологічне забезпечення і виходити цю дитину в реанімації", - каже головний хірург бригади лікарів Інституту ім. Амосова Василь Лозоришинець.
"Почувається вона гарніше, одне до одного ми вже дуже звикли. Нічого, все пережили і ще попереду в нас, звісно, шлях такий нелегкий, ну, ми дуже хочемо жити, ми все перенесемо", - каже мама Софійки Марина Борух.
В Україні щороку народжується більше 200 дітей з такою патологією. До нині діти з таким діагнозом були приречені. Вже 15 разів в Україні намагалися здійснити подібну операцію, але Софійка - перша, кого вона врятувала. Ще два етапи оперативного втручання у неї попереду. Наступну операцію проведуть, коли дівчинці буде від 3 до 6 місяців, і ще одну у віці 2-3 років.
"Найскладнішим є перший етап. Але забезпечення і анестезіологічне, і хірургічне забезпечення другого і третього етапу, на мою думку не є досить легким. Тому що збалансувати легеневий системний кровоплин досить складно у цих дітей. Так от саме другий і третій етап направлений на оце збалансування, на полегшення роботи того єдиного шлуночка, який забезпечує кровоплин всього організму - правого шлуночка", - каже завідувач відділення Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова Ярослав Труба.
Собівартість унікальної операції порівняно невелика - 10-12 тисяч гривень. Але всі діти, які потрапляють до Інституту, оперуються за державний кошт. Зараз у центрі під наглядом перебувають чотири вагітні жінки з підозрою на такий же діагноз. Лікарі у разі потреби готуються надавати їхнім дітям аналогічну допомогу.