В Криму Івана Купала святкують піснями, танцями та забавами
Піснями, танцями, старовинними забавами та обрядами кримчани зустрічають маківку літа. Все дійство присвячено святу Івана Купала. Хоча в Криму Купала відзначають раніше ніж треба, традицій намагаються дотримуватись.
Кожен з учасників купальського фестивалю має пройти своєрідний обряд очищення водою - скупатися або просто пройти гірською річкою. Жінки обов’язково плетуть трав’яний вінок, за допомогою якого можуть дізнатись своє майбутнє.
“Здавна дівчата ворожили по вінку, одягали віночки і потім пускали по річці, і шукали свого судженого-рядженого”, - розповідає учасниця свята Ольга Гнатко.
Після обряду очищення йдуть водити хороводи та співати пісні, а далі до дерева бажання - кольорова стрічка зав’язана на його гілках запорука здійснення мрій.
“Ми щороку сюди приїжджаємо і кожен рік я загадую нове бажання, і воно постійно здійснюється, я сподіваюся, що і в цьому році воно здійсниться”, - каже учасниця свята Єльзара Ібрагімова.
Свято Купала по-кримськи всім традиціям не відповідає - тут не стрибають через вогонь та не шукають цвіт папороті. Втім свято це народне і єднає людей різних національностей та віросповідань.
“Купальське свято - це свято народного гуляння, відкритої душі. Коли душа людини відкривається, це відкриття до любові, до чого людина завжди прагне”, - думає учасниця свята Наталя Медведєва.
Свято Івана Купала відзначається вночі з 6 на 7 липня. З найдавніших часів купальське свято славить бога Сонця, покровителя шлюбу, кохання та подовження роду. Тож спеціально для закоханих під час купальського фестивалю влаштовують кумедні шлюбні церемонії. Молодятам надівають весільне вбрання та навіть дарують кільця.