В Одеській області на уроці фізкультури помер учень 9 класу
Хлопці грали у міні-футбол, коли один з учнів раптом знепритомнів.
Вчитель одразу ж викликав швидку, однак врятувати 9-класника так і не вдалось.
Попередній діагноз смерті дитини - це мозкова кома - крововилив у стовбур головного мозку. У Міністерстві охорони здоров’я запевняють - хлопця в березні обстежили в рамках щорічного медичного профілактичного огляду і жодних порушень не знайшли.
Валентина Залеська (в.о. директора Департаменту материнства, дитинства і сан забезпечення): “Можна говорити про те, що тут спровоковані судини головного мозку і виявити таку патологію, чи з’ясувати її попередньо просто не можливо. Якщо навіть припустити, що там якась патологія є з судинами головного мозку, то для цього потрібне спеціальне дослідження на спеціальному обладнанні, йому для цього показів не було, дитина була здорова”.
Точну причину смерті школяра фахівці обіцяють назвати через 10 днів. На Одещину вже направили комісію для вивчення усіх обставин трагедії.
Летальний випадок на спортмайданчику школи - вже не перший в Україні. Два роки тому статистика зафіксувала 7 смертельних випадків під час уроків фізкультури. Тоді Міносвіти вирішило послабити вимоги нормативів - фізкультуру замінили ігровими видами спорту.
Валерій Коротинський (головний лікар одеського обласного лікувально-фізкультурного диспансер): “Ігрові види спорту, це таке ж навантаження плюс емоції, які також дають додатковий удар по серце-судинній системі”.
Втім категорично відмовлятись від фізкультури у Міносвіти не хочуть. Профільний міністр твердить - діти мають щонайменше 8 годин на тиждень проводити активні заняття. Щоправда підхід до кожного школяра, каже, має бути індивідуальним.
Дмитро Табачник (міністр з питань освіти та науки): “Ми пропонуємо інший шлях - провести перед початком навчального року 100 % повне обстеження школярів. Завести, а точніше, відновити те, що було в радянських школах - картку. І, виходячи з того, планувати індивідуальні заняття фізкультури. Тобто основний контингент школярів має мати 3-4 заняття як мінімум, а ті, хто має вади здоров’я - звільнені”.
Освітяни нарікають, ще два роки тому уряд зобов’язав ввести в кожен навчальний заклад медпрацівника. Втім рішення це є лише на папері, хоч і грошей для його виконання треба не так вже й багато - близько 40 мільйонів гривень.