В Росії за "неправильні" картинки у соцмережах саджатимуть на 7 років

24 червня 2016, 12:59
Читать новость на русском

Держдума Росії прийняли так званий "пакет Ярової". Це поправки до законів, які значно посилюють контроль над громадянами та обмежують їхні права.

Так званий "пакет Ярової" може стати найбільш резонансним законом, який прийняла Дума шостого скликання. В останні робочі дні депутати швидко переписали норми, які мають знищити тероризм у Росії. Наприклад, за так звані екстремістські картинки в соцмережах громадянина можуть кинути за ґрати на 7 років. А спецслужби отримали полегшений доступ до електронної пошти та телефонних розмов росіян.

Авторами нововведень є депутат Держдуми Ірина Ярова і сенатор Віктор Озеров. Російські правозахисники вже назвали ініціативи "драконівськими" і такими, що відкидають країну знову до Радянського союзу.

Поправки Ярової стосуються не лише проявів тероризму. Там, наприклад, розпалювання ненависті до соціальних груп. А владна еліта — це соціальна група. Тобто критика влади вже потрапляє під закон Ярової,
— розповів правозахисник Валерій Борщов.

За розпалювання ненависті та ворожнечі російські законодавці вирішили кидати за ґрати на строк від 2 до 5 років. Посилюють покарання і за порушення ще низки статей. Зокрема, за фінансування екстремістської діяльності світить від 3 до 8 років, а за організацію незаконного збройного формування — від 10 до 20 років ув'язнення.

Читайте також: Ближче до диктатури: Путін контролюватиме всіх держслужбовців

За схиляння до масових безладів, тобто за агітацію, в Кремлі саджатимуть на 5-10 років. Правозахисники заявили, що такі закони — це відверте залякування людей.

В російському Кримінальному кодексі з'явилась нова стаття — "Акт міжнародного тероризму". Екстремісти, які вийдуть на глобальний рівень, можуть сісти за ґрати до кінця життя. Усі нововведення стосуються навіть 14-річних підлітків.

Це закон воєнного часу. Росія оголосила війну. Можливо, не всі це розуміють. Вони послідовно готують законодавство Росії, щоби в умовах воєнного часу частина людей була заарештована, а частина — виїхала,
— заявив правозахисник Лев Пономарьов.

У Москві також запровадили відповідальність за відмову доносити. А працівників пошти зобов'язали перевіряти посилки на наявність зброї. Релігійним діячам заборонили проповідувати, хіба що від імені офіційних організацій у визначених місцях і за продиктованим сценарієм.