В України і Росії відсьогодні два спільних підприємства
Своїми автографами їх створили Микола Азаров та Володимир Путін. Перше з СП - авіаційне.
Об’єднана авіабудівна корпорація та Державний авіабудівний концерн “Антонов” працюватимуть над конкретними проектами "антоновських" літаків, зокрема Ан-140, Ан-148, Ан-124. Спільно Україна і Росія також будуватимуть завод з виробництва ядерного палива.
“Ми домовилися про модернізацію всього комплексу торгівельно-економічних зв’язків, реалізацію низки важливих програм і проектів з таких ключових питань, як ядерна енергетика, нафтогазовий комплекс, ракетно-космічна галузь, літакобудівна галузь, суднобудівництво, транспортне, господарське, енергетичне машинобудування”, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
“Ми дійсно змогли забезпечити швидке відновлення товарообігу. І я бачу в цьому не лише відображення благополучної економічної кон'юнктури, що безперечно є дуже важливим фактором, але й прямий наслідок нормалізації наший державних відносин”, - заявив Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.
Водночас, за розмовами, російський Прем’єр не знайшов часу для обіду з українськими бізнесменами, який мав відбутися після засідання російсько-українського комітету. Провідних підприємців заспокоював міністр економіки Василь Цушко.
“Чим більше розмовляють наші керівники, тим краще. Ми їм якось це пробачимо і побажаємо успіху, тому що це дуже важливо. Вони вирішують, вони ж не сидять там чай п’ють, вони вирішують серйозні питання - це дуже важливо”, - зазначив міністр економіки України Василь Цушко.
Результатом першого дня візиту Володимира Путіна у Київ стало підписання 9 угод. Міністр палива та енергетики Юрій Бойко зазначив, що у ході зустрічі, зокрема, було обговорено широке коло питань енергетичної сфери. Нагадаємо, раніше Прем`єр Микола Азаров заявив, що український уряд домагатиметься перегляду умов поставок блакитного палива в Україну. За оцінками деяких експертів, Росія може зменшити ціну лише у разі створення спільного газового підприємства.