В Україні масово святкують День захисника Вітчизни
Вітальні плакати в містах, традиційні подарунки чоловікам - шкарпетки та парфуми, та святкова вечеря - українці масово відзначають 23 лютого.
Особливо затяті - покладають квіти до радянських пам’ятників та виголошують гучні гасла.
“Народи світу нам вдячні за те, що Червона Армія, день якої ми колись святкували 23 лютого, надала можливість нам сьогодні святкувати державне свято. В Україні - це свято кожного порядного, чесного та відвертого українця”, - каже організатор акції Олег Калашников.
Щоправда, більшість українців про реальні передумови виникнення свята навіть не задумуються. Експерти ж наголошують, його історія схожа на справжній детектив. Подейкують, з 28 січня, коли дійсно була створена Червона Армія, святкування перемістили на 23 лютого, бо наступного року просто забули про них.
Деякі ж історики застерігають - святкування 23 лютого несе у собі непомітні і небезпечні ідеологічні ухили для української нації. Вітати ж захисників пропонують 14 жовтня, на свято Покрови, коли в Україні відзначається День українського козацтва.
“У нас зараз є розбудований в Україні російський світ, і якщо ми хочемо українського світу, то ми маємо думати про те, щоб у нас була українська система. Чим довше ми будемо йти на компроміси, тим буде більше вимирати українська нація”, - каже незалежний політолог Віталій Каспрук.
Політологи ж заспокоюють, попри політичні спекуляції, у більшості простих українців 23 лютого давно перестало носити ідеологічний характер. Натомість, перетворилося на чоловіче свято.
“23 лютого і 8 березня - це свято гендерне. Це є свято такого чуттєвого ставлення до іншої статі, проявлення традиції, яка переросла традицію, що носила ідеологічну основу”, - каже доктор політичних наук Лідія Смола.
Нагадаємо, в Україні День захисника Вітчизни офіційно святкують з 1999 року. 23 лютого є святковим днем не лише в Україні, а й в Росії, Білорусі та Казахстані.