В Україні новий уряд: як депутати роздавали міністрам портфелі
Весь склад уряду депутати ВР обрали одним голосуванням. Більшість міністрів – це представники Президента. Крім того, в новому українському уряді працюватимуть три іноземці.
В українському уряді – три іноземці
Три міністерства очолили іноземці. Це відомий грузинський реформатор, а тепер голова МОЗ України Олександр Квіташвілі, американка Наталія Яресько, яка займеться в новому уряді фінансами, та литовець Айварас Абромавичус – він "реанімовуватиме" українську економіку. Напередодні в Раді до них було найбільше уваги. Адже Президент в пришвидшеному режимі надав їм українське громадянство. Ввечері вони вже присягали українському народові.
Такий міністр абсолютно прозорий, абсолютно незаангажований, абсолютно незацікавлений в будь-яких особистісних зв'язках, він тут може не залишиться на все життя, тому його головне завдання зробити реформи, – каже народний депутат від фракції "БПП" Ольга Богомолець.
Іноземці зможуть адаптуватися лише через три місяці, – вважає народний депутат Сергій Тарута.
Депутати одним голосуванням обрали весь склад уряду
17 міністрів Україна отримала одним пакетом: депутати голосували одночасно за весь склад уряду. А це дозволило "проштовхнути" міністра фантомного міністерства інформації, або як його нарекли, "Мінправди". Очолив його кум Петра Порошенка та голови його блоку Юрія Луценка – Юрій Стець. Із самого ранку під Радою депутатів зустрічали мітингувальники. Вони – проти нового, "інформаційного" крісла в уряді. Протестували з ними навіть однопартійці Стеця, вчорашні журналісти.
Це міністерство несе ризики створення цензури в Україні, оскільки жодної нагальної потреби в тому вигляді, в якому це намагаються зробити, немає. Це виглядає так, що створюють міністерство під конкретну людину, тому що саме він лобіював це, він казав, що написав концепцію цього міністерства ще п'ять років тому, – сказав народний депутат від фракції "БПП" Сергій Лещенко.
Голова новоствореного міністерства інформації обіцяє не просити додаткових коштів
Новий міністр обіцяє: додаткових коштів та приміщень не вимагатимуть, і так скромний держбюджет берегтимуть.
Подібне міністерство, послуговуючись досвідом Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Франції, воно є необхідним на час війни, тому що основною ключовою задачею є розроблення стратегії інформаційної політики, впровадження і забезпечення інформаційної безпеки в галузі інформаційної війни, яка зараз так само існує з боку зовнішнього агресора, яким є Росія, – заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець.
Петренко та Аваков потрапили до нового уряду
Камікадзе, яким пророкували максимум декілька місяців міністерської кар’єри, вдалося вижити. У своїх кріслах втрималися міністр юстиції та одногрупник Арсенія Яценюка Павло Петренко. А також екс-губернатор Харківської області, "фейсбучний" міністр МВС Арсен Аваков. За позицію головного міліціонера, до речі, велися запеклі торги. Виграв таки "Народний фронт." Переможець-керманич відомства прийшов не з порожніми руками, а з відеороликом – Аваков презентував програму дій МВС.
"Народний фронт" також делегував в уряд В'ячеслава Кириленка. Займатиметься той культурою. За часів Ющенка він очолював Мінсоцполітики. Екс-юрист компанії голови Мін'юсту Павла Петренка Ганна Оніщенко тепер міністр кабінету міністрів.
У "Батьківщини" два крісла: екс-помічник Леоніда Кучми Ігор Жданов – у міністерстві молоді та спорту та юрист Ігор Шевченко – в Мінекології. Від "Об'єднання "Самопоміч" міністр один – Олексій Павленко працюватиме у відомстві аграрної політики.
Найбільше крісел в уряді у представників Президента
Найбільше в новому уряді людей Президента. Головним освітянином залишається представник Блоку Порошенка – Сергій Квіт. До уряду також від "БПП" пройшли Володимир Демчишин – міністр енергетики й вугільної промисловості, Андрій Пивоварський – міністр інфраструктури, людина з адміністрації Президента Геннадій Зубка – віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку. А Мінсоцполітики отримав Павло Розенко.
Віце-прем'єра Валерія Вощевського звинувачують у кримінальній справі
І ще один скандальний кандидат - на віце-прем'єрство, який викликав обурення в залі Ради під час голосування, – радикал Валерій Вощевський. Проти нього начебто була порушена кримінальна справа. На звинувачення виправдовується: його руки, божиться, нічого не крали.
Звинувачення у крадіжці – це провокація, – каже віце-прем'єр-міністр Валерій Вощевський.
Клімкін та Полторак залишились на своїх посадах
Залишилися на своїх посадах також два міністри за президентською квотою -–голова МЗС Павло Клімкін та очільник Міноборони Семен Полторак. Усім урядовцям Арсеній Яценюк вже дав домашнє завдання – підготувати три пріоритетні цілі та прописати, як їх втілюватимуть.