В Україні планують запровадити новий податок

4 жовтня 2017, 14:49
Читать новость на русском

Напередодні Урядовий комітет ухвалив законопроект щодо введення податку на виведений капітал.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що запровадження цього податку, замість податку на прибуток, стимулюватиме бізнес реінвестувати кошти у виробництво та розвиток.

Читайте також: Скільки мільярдів недоотримує бюджет України щороку: шокуючі суми

"Це також спростить правила оподаткування та процедуру адміністрування, а також покращить інвестиційний клімат в країні. Проте запровадження податку на виведений капітал у 2018 році призведе до втрат державного бюджету в сумі 26,0 мільярдів гривень і місцевих бюджетів – на 5,4 мільярда гривень", – підкреслили у міністерстві.

Крім того, у Мінфіні наголосили, що вони підтримують запровадження такого податку у разі, якщо державний бюджет залишиться збалансованим.

"Можливі шляхи компенсації бюджетних втрат – це значне підвищення ставок податків або скорочення видатків. Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків та вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат і більш ефективне використання бюджетних коштів", – додають представники відомства.

Суть податку на виведений капітал:

Головна мета
– запровадити оподаткування прибутку підприємств, розподіленого у формі дивідендів чи прирівняних до них платежів та відмовитися від податку з доходів нерезидентів.

Окрім того, законопроект передбачає:

– зміну методологічних підходів оподаткування процентів за користування кредитом, що отримуються у нерезидентів – пов’язаних осіб;

– застосування перехідних положень для банків, які матимуть право залишатись платниками податку на прибуток до 2020 року включно;

– звільнення від оподаткування податком на виведений капітал дивідендів, що виплачуються за період 2013-2017 роки, у межах обсягу оподатковуваного прибутку, з якого раніше був сплачений податок на прибуток підприємств.

Додамо, що 4 жовтня Кабмін уже підтримав відповідний законопроект.

"Вчора ми його розглядали на урядовому комітеті, у нас є одноголосне розуміння та підтримка, єдине, що ми вважаємо правильним – попередньо затвердити та направити його до Нацради реформ, щоб там провести обговорення, щоб визначити, з якого року ми можемо це запровадити", – наголосив очільник Кабміну Володимир Гройсман.

За його словами, що запровадження зазначеного законопроекту, за різними оцінками, призведе до втрат доходів держбюджету на суму до 40 мільярдів гривень.