В Україні розгортається масштабний рух наставництва для дітей з інтернатів
22 листопада у Києві відбувся Саміт, присвячений питанням наставництва для дітей у закладах інституційного догляду. Організатори зустрічі сподіваються, що ця подія активізує процес пошуку наставників по всій країні.
"Наставництво – це прогресивний і дієвий механізм зміни нашого пострадянського сприйняття проблем сирітства та всиновлення", – зазначає Марина Порошенко, голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, яка взяла активну участь у роботі Саміту.
За словами дружини Президента України, зараз у нашій державі функціонує майже 770 закладів інтернатного типу. Кожна 30-а дитина шкільного віку навчається в інтернаті, а кожен 3-й вихованець інтернату – це дитина з інвалідністю.
За час нашої роботи 1330 дітей з інтернатів отримали наставників. Кандидатам ми пояснюємо, що наставник – не рятівник. Він друг, головна мета якого – дати дитині особисту підтримку та стати містком у реальний світ за межами інтернату. І сам наставник також розвивається в цих стосунках,
– каже Тетяна Іордан, керівник проекту "Одна надія", який є фундатором наставництва в Україні.
Нагадаємо, восени 2016 року наставництво було закріплене відповідним законом як одна з офіційних форм допомоги дітям в закладах інституційного догляду.
Читайте також: Наставництво: як одна людина може змінити життя дитини-сироти