В Україні відбудеться парламентська асамблея НАТО: відома дата
Україна виборола право проведення весняної сесії Парламентскої асамблеї Північноатлантичного альянсу (ПА НАТО) у Києві у 2020 році.
Про це повідомила віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко.
Читайте також: Про що говорив Клімкін на зустрічі з генсеком НАТО
Про цю зустріч домовилися під час візиту візиту до Києва новообраної президентки ПА НАТО Раси Юкнявічєнє.
Уже зараз працюємо разом над підготовкою цього важливого для нас заходу. ВР багато робить для адаптації законодавства до стандартів Альянсу. Прийняли ключовий закон "Про національну безпеку України", в якому, серед іншого, зафіксовано, що міністр оборони має бути цивільною особою,
–написала Герщаенко.
Раса Юкнявічєнє у свою чергу висловила глибоке розуміння поточної ситуації в Україні. Вона також відзначила, що питання України залишається пріоритетним на порядку денному ПА НАТО. Окрім, того вона відзначила важливість внесених до Конституції України змін, котрі закріплять євроатлантичні прагнення держави.
Нагадаємо, на початку вересня Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про зміни до Конституції, який передбачає закріплення в Основному законі курс держави на вступ до ЄС і НАТО.
20 вересня Верховна Рада дала старт внесенню змін до Конституції про закріплення курсу України на вступ до НАТО та Євросоюзу.
Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.