В українських школах можуть дозволити навчання кількома мовами

20 жовтня 2016, 11:28
Читать новость на русском

Представники Міністерства освіти і науки та громадські активісти узгодили текст поправок до статті 7 законопроекту "Про освіту". Згідно з поправками, особи, які належать до нацменшин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови у всіх навчальних закладах України.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

У проекті прописали, що держава забезпечує кожному громадянинові України право отримати освіту державною мовою.

Це правило поширюється на всі державні і комунальні навчальні заклади на всіх рівнях: дошкільної, загальної середньої, професійної, позашкільної та вищої освіти.

Особи, які належать до національних меншин і корінних народів, мають право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в державних і комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти в місцях компактного проживання таких осіб,
– мовиться в новій редакції проекту.

Читайте також: Міносвіти зобов'язав вчителів спілкуватись виключно українською

Окремо зазначено, що особи, які належать до національних меншин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти або через національно-культурні товариства.

Установи, які надають професійну та вищу освіту, повинні забезпечувати обов'язкове вивчення державної мови в обсязі, що дозволяє здійснювати професійну діяльність в обраній області з використанням цієї мови.

Навчальні заклади відповідно до освітньої програми можуть здійснювати освітній процес двома і більше мовами – державною мовою, а також однією або декількома офіційними мовами Європейського Союзу,
– мовиться в проекті.

До слова, в Україні заборонили підручник з російської мови для 3-го класу (автора М. В. Коченгиної). Його вилучать із використання у загальноосвітніх навчальних закладах.